İstanbul'dan Etkinlik Haberleri

Yani "orada olsaydım kaçırmazdım" dediklerimden bazılarıyla karşınızdayım. 14-27 Ekim tarihleri arasında Galeri Eksen Balat'ta Hadra Tanrıverdi Birecik'in Toplu Monologlar isimli resim sergisi ilginç görünüyor. Balat'ın renkli sokaklarında turlayıp, bol bol fotoğraf çekip, keyif kahvenizi içtikten önce ya da sonra bu sergiyi gezebilirsiniz. 


Bir sergi haberi de Nişantaşı'ndaki Derinlikler Sanat Merkezi'nden. Verjin Şabcı'nın "Batıdan Doğuya İzlenimlerim" adlı sergisi 22 Ekim'e kadar gezilebilir. Sanatçı bu sergisinde amacının sanatseverlere Portekiz'den başlayıp Erivan'da son bulan keyifli bir sanat yolculuğu yaptırmak olduğunu söylemiş. "Resim sanatı tuvale nakşedilmiş felsefedir,’’ diyen sanatçı sergi süresince 13.00 - 18.00 saatleri arasında galeride olacakmış. Buradan bakınca bile ilgimi çeken haberlerden. Bence yolunuzu düşürün mutlaka. 


Sırada Sakıp Sabancı Müzesi'nde (SSM) üç akşam boyunca sahne alacak deneysel bir mask tiyatrosu haberi var. Punta Atmak ile ilgili detaylar aşağıdaki görselde var. Mask tiyatrosunun yola çıkış noktası olan Kuzgun Acar'ın Kuşlar-Soyut Kompozisyon rölyefi de 22 Ekim' kadar SSM'de görülebilir. 


3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında H&M sponsorluğunda, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü’nün işbirliğiyle Haziran ayında düzenlenen “Moda Tasarımında Sürdürülebilirlik” atölyesinde üretilen yeni jenerasyon tasarımlar, "Geleceği Giydirmek" adlı çok özel bir sergiyle bizlere sunuluyor. Sürdürülebilir tasarım, geri-dönüşüm, ileri dönüşüm gibi tekniklere odaklanan atölyelerde üretilen birbirinden özgün çalışmalar “Geleceği Giydirmek” sergisinde 13 Ekim-4 Aralık tarihleri arasında Adahan Istanbulda ziyaret edilebilir.


Bu arada İş Sanat'ın sayfasından yeni sezon konserlerini takip edebilirsiniz. Bilet satışları 17 Ekim'de başlıyormuş. 

Ah İstanbul! Bu kadar bolluk ve çeşitlilik de başka nerede var yahu?! Bekle beni, Kasım'da talan edeceğim her bir köşeni.  ;)

Hiç yorum yok: