Yılbaşı Hediye Festivali ve Carluccio's

Her yıl yılbaşı için düzenleniyor olsa da aslında yeni yıl hediyeleri almak için değil, ev ve mutfak alışverişi yapmak için çok sevdiğim bir festival bu. Biraz Adım Adım Anadolu tadında stantlarını dolaşmak için gidiyorum ve her seferinde de daha çok eve Kars peyniri, Bursa kestane şekeri, Ayvalık zeytini, vs aldım diye dönüyorum. Neyse, aldıklarımızı yılbaşında yeriz biz de festival ruhuna uygun olarak. ;)

Bu yıl da 31 Aralık'a kadar Lütfi Kırdar'da devam edecek olan Hediye Festivali'nden ganimetlerim ve favorilerim arasında şunlar bulunuyor.  

* Deep in Lavender'dan tamamen doğal bir kapı süsü aldım. Daha doğrusu annem bana aldı hediye olarak. Nagihan Hanım'ın topladığı, lavantalar, meşe topları, manolya yaprakları, minik kozalaklar, limon dilimleri ve tarçın çubukları gibi malzemelerle yaptığı bu kapı süsüne bayıldım. Kurumsal yaşamı terk edip Tekirdağ'da toprakla uğraşmaya başlayan ve lavanta yetiştiriciliği yapan Nagihan Hanım'ın birbirinden zevkli dekoratif ve hediyelik ürünlerine bayılacaksınız. * Gümüşhane'den gelen Altınbağ Pestil'in standına mutlaka uğruyor ve hiç şeker katkısı olmadan yapılmış nefis dut ve keçiboynuzu pestillerinden alıyorsunuz. Ben harika bir süzme bal ve dut kurusu da aldım, o ayrı. Sipariş için: 444 51 47

* Hatay Refik İpekçilik'ten iki tane nefis peştemal kaptım. Seneye Kaş'ta kullanmak üzere biri bana biri İsocum'a. Ama beni kış ortasında yaza kaçıracak olursa daha erken test etmiş oluruz, ona da hayır demem tabi.;) Son derece kaliteli dokuması olan, hafif ve yumuşacık peştemallerin emiciliği de çok iyiymiş.


* Annem Trabzon Yöresel Ürünler standından harika tereyağ ve mıhlama peyniri aldı. Ben de bu hafta sonuna doğru tekrar uğrayıp aynılarını ve hatta ek olarak bir de köy peyniri almayı düşünüyorum.

* Nallıhan dokuma şal ve fularlarına bayıldık.

* Bişeyler Tasarım'ın kupa içi kaktüs ve terrarium'ları çok şekerdi. Fotoğrafı da Facebook sayfalarından aldım.


Bunların dışında bir sürü takı, koku, yemek ve hediyelik standını gezip bitirdiğimiz gibi bir gün de Kanyon'daki Hediye Pazarı'nı gördük. Bu yıl yine Kanyon ve Zorlu hem yılbaşı pazarları hem de süslemeleri açısından hiç de fena görünmüyorlar. Eğlence, coşku ve doluluk ise önceki yıllara nazaran çok daha azdı - ki bu halimizde de bu durum pek şaşırtıcı olmasa gerek.

Kanyon'da yorgunluk atmak ve karnımızı doyurmak için Carluccio's tercihimizin ise bir nedeni vardı. Benim ve Durukuş'un devam eden sağlık sorunlarının çözüme kavuşmasını kutladık ve sevimsiz 2016'yı bir an önce gönderip 2017'de birlikte bir anne-kız gezisi planlasak dedik. Ve mümkünse İtalyan enerjisi çekelim diye de burayı tercih ettik. Bakalım hep konuştuğumuz bu planı bu kez gerçekleştirebilecek miyiz?


Tabi şimdilik "İtalya'ya gidemiyorlarsa İtalyan yesinler!" ;) Nefis soslu karides soteyi paylaştıktan sonra annem domates soslu ve üzerinde minik köfte topları olan bir spagetti, bense balkabağı ve mascarpone peyniri dolgulu tortellini söyledik. Kanyon'un yılbaşı ışıklarına karşı afiyetle yediğimiz yemeklerimiz her zamanki gibi çok başarılıydı. Daha iyilerini rehberliğini tabi ki benim yapacağım mini İtalya gezimizde yemek dileğiyle kadehlerimizi de kaldırdıysak artık 2017 gelebilir bence. Mucizeleriyle, uğuruyla, maddi ve manevi bolluk, bereketiyle gelsin dilerim.

Hiç yorum yok: