DOT Sezonu Açıyor!!!

Duyduk duymadık demeyin. Benim sevgili DOT'um Kasım ayında sezonu açıyor. Hem de aşağıda detaylarını gördüğünüz iki yeni oyunla. Ben biri Kasım ortasında, diğeri ise Aralık ayının ortasında olmak üzere iki oyun için de biletlerimizi aldım. Sıcağı sıcağına size de haber vermek istedim.


Geçen sene DOTBilsarda projesi vardı, bu sene ise DOTMarsta projesi olacakmış. Yani ikinci oyun sinemalarına ailece bayıldığımız Mars Entertainment Group'un G-Mall'da DOT için ayırdıkları bir salonda oynanacakmış.

Biliyorsunuz: DOT'ta tam biletler 40 TL, ama her ayın 15'ine kadar sonraki ayın biletlerini 25 TL'ye alabiliyorsunuz. Hem de Biletix komisyonu ödemeden gişeyi arayarak da bunu yapabilirsiniz. (Tel: 0-212-251 45 45) O yüzden önümüzdeki iki gün boyunca Kasım ayı biletlerini 25 TL'ye alabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Elbette, DOT'un oyunlarını izlemenin insanı feci sarstığını, adeta dağıttığını ve altüst ettiğini de bir kez daha hatırlatayım. İkinci oyunu neden ilkinden bir ay sonraya aldığımı sanıyorsunuz? Ancak kendimizi toparlayabileceğimizi düşünüyorum da ondan! :) Ama şimdiden heyecanlandım doğrusu. Yeni bir DOT oyunuyla dağılmaya her zaman varım! Sizi de beklerim...

6 yorum:

Ayşe'nin Kitap Kulübü dedi ki...

Sevgili İmgeleme;

Dot'un geçen sene Vur Yağmala Yeniden kapsamındaki tüm oyunlarını tek ikiye bölerek -çünkü biletler öyleydi- seyretmiştim ve gerçekten de çok etkileyici idiler.Ayrıca Kürklü Merkür kadar da hoş ve sarsıcı bir oyun son zamanlarda seyretmemiştim.

Ben de yeni oyunları olduğunu Serkan Altunorak'ın bir röportajında okuduüğumda heyacanlandım..Biletler satışa çıktıysa hemen alalım...Haber için teşekkürler
Sevgiler
Billur

Imge dedi ki...

Billur selam,

Kürklü Merkür'den çıktığımızda bir süre konuşamamıştık!! Sonra da yorum yapmak için ağzımızı her açışımızda diyecek bir şey bulamayıp "Vay be!", "Off ya!" falan gibi anlamsız söz dizileriyle kendimizi ifade edebilmiştik..:) Dilimizin çözülmesi baya zaman almıştı.:)

Bu arada dikkatini çekmiştir.. ilk oyunun yazarı DOTBilsarda projesi kapsamındaki oyunların da yazarı olan Mark Ravenhill. Yani adıyla sanıyla, yazarıyla-yönetmeniyle- oyuncusuyla yepyeni bir DOT oyunu geliyor gibi görünüyor. Bence sevinç çığlıkları atmaya başlayabiliriz, ne dersin? :)

Sevgiler..

nymphea dedi ki...

Imge' super oldu bunu yazman. Hemen Kasim ayi icin bilet aldim:))Cok merak ediyordum, ilk defa Dot'u izleyecegim:)

Imge dedi ki...

Nymphea,

İlk yaptığın her şeyi gülerek yapman tavsiye edilir ya hani.. "Gülerek izle" demeyi çok isterdim ama diyemeyeceğim. Çünkü ilk dakikadan itibaren kasılacağına eminim.. Yorumlarını merak ediyorum doğrusu..:)

Parpali dedi ki...

Valla ben de Dot'un çok methini duyup, henüz oyununu izlemeyenlerdenim. Senin yazını da okuduktan sonra, bu duruma bir son vermek için, kasım ayına "Alışveriş" oyununa bilet aldım. Merakla bekliyorum şimdi :)

Imge dedi ki...

Parpali,

Nymphea ve sen beni tedirgin ettiniz bak şimdi!! Oyundan çıktıktan sonra üstüme yürümezsiniz umarım. :)) Yok yok, herkesin hayatında en az bir kez DOT oyunu izlemesi gerek bence.. Zaten sonrasında ya DOT bağımlısı olursunuz ya da o izlediğiniz oyun son olur! :)

İyi hafta sonları..