The Plaza Hotel'deki Büyük Buluşma

9 Nisan Cuma akşamı saat 23.00’e gelirken The Plaza Hotel’in en tepesindeki Sky Bar’daydık. Efsane isimlerimizden Erol Evgin’i dinlemek için ailece orada olmamızın başka bir önemli nedeni daha vardı: yaklaşık 14 ay önce aramızdan ayrılan anneannemi anmak. Bizler iki nesil olarak Erol Evgin’i çok seviyoruz, ama hâlâ hayatta olan veya anneannem gibi artık çok uzaklarda olan bir üst neslin de Erol Evgin’e bayıldığını hepimiz biliyoruz. Anneannem de onu çok severdi. O yüzden annem, anneannemi anmak için hep birlikte bir şeyler yapmayı önerdiğinde aklımıza ilk gelen isim Erol Evgin olmuştu. Ve ilk kadehimizi de Küçük Kadın’a kaldırdık.

Programın başlamasından yaklaşık 20 dakika önce masamıza oturduk ve muhteşem bir ambiyans ve manzara eşliğinde gecemizin tadını çıkarmaya başladık. Elbette o sırada çiftler ve masa olarak pozlarımızı da verdik.


Ve 23.15’te o her zamanki güler yüzlü, alçak gönüllü ve beyefendi duruşuyla Erol Evgin sahneye çıktı. Bir tanem, söyle canım, ne istersen iste benden... Ve çıkış o çıkış. Saat 1.30’a kadar şarkılar, fıkralar, espriler, eskilere ait hikâyeler, Elvis’ten Cem Karaca’ya kadar tıpatıp aynı ses ve tavırlarıyla anılan çeşitli isimler, Türk Sanat Müziğinden çeşitlemeler derken nasıl geçtiğini anlamadığımız dakikalar ve saatler… Çocukluğumuzdan beri aşina olduğumuz o güzel bakışlı gülen gözler, o sıcacık ifade ve o yumuşacık ses… Hem de grip olduğunu ve hâlâ tam iyileşemediğini söyleyerek sahnede ıhlamur içiyor olmasına rağmen yumuşacık olan o güzel ses… Tıpkı bir düğün sahibi gibi en ön masadan en arka masaya kadar tüm konuklarının masasına giden, gülen gözleri aracılığıyla onlarla iletişim kurarak şarkılarını söyleyen, fotoğraf çektirmek için yanına gidenlerle birlikte poz veren ve tüm bunları öylesine, görev olarak veya laf olsun diye yapmadığı çok belli olan içten bir insan… 7'den 77'ye herkesi kendine hayran bırakmasının çok geçerli nedenleri olduğu o kadar belli ki...


Her şeyin hızla değiştiği bir dünyada değişmeyen bazı şeylerin beni ne kadar mutlu ettiğini bir kez daha fark ettim o gece. Fark yaratan asıl şeyin gerçek bir insan olabilmek olduğu, keyif alanın keyif de verebileceğini bir kez daha gördüm. Gözünü hırs bürümemiş, sevdiği işi yapan, ilkeli ve yaşam disiplinine sahip insanlardan birini daha capcanlı izlemenin tadını çıkardım. Aileyle bir arada geçirilen güzel gecelere bir yenisini daha ekleyerek keyif arşivimi zenginleştirdim. Bu arada 40. sanat yılını kutlayan sanatçının Harbiye Açıkhava'daki konserinden görüntülerin yer aldığı 40 şarkılık Hep Böyle Kal DVD'sini de müzik arşivimize eklemeyi düşünüyoruz.

Bu güzel geceyle ilgili ilk teşekkürümü gecenin tartışmasız yıldızı Erol Evgin’e gönderiyorum. Onun bizden önceki nesillerin olduğu gibi bizden sonraki nesillerin de sevgilisi olacağına çok eminim. İkinci teşekkür anneannemi anmak için bir şeyler yapma fikrini ortaya atan anneme gidiyor. Üçüncü teşekkürü de kendime göndereceğim çünkü sahneye çok yakın bir masadan yer ayırtan da ben oldum! :)

Ayrıca aklınızda olsun: Erol Evgin bu sıralar sezonun son konserlerini veriyor, yani en fazla birkaç hafta daha kendisini izleme şansınız olacak. Yalnızca Cuma günleri sahne alan sanatçıyı dinlemek için The Plaza Hotel'i arayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tel: (212) 370 20 20

En kötü günümüz böyle olsun...

9 yorum:

Zeynep'in Evi dedi ki...

ne özel bir gün geçirmişsiniz..

Ayşe Şakarcan dedi ki...

Ne güzel bir anma şekli...

Unknown dedi ki...

Ben de imrendim gerçekten, harika bir aile buluşması olmuş..

Imge dedi ki...

Zeynep, Ayşe ve Ata,

Gerçekten de özel ve güzel bir gündü.. Sevgiler hepinize..

NzN dedi ki...

Keyfiniz daimi olsun hatta artarak devam etsin...
Erol Evgin ne kadar "kendinden kaybetmeyen" bir sanatçıdır. Geçen yıl ablamlar gitmişti. O zamandan beri benim de aklımdaydı fakat düzenli olarak orada çıktığını bilmiyordum. Kaçırmadan yakalarsam şahane olur.

Imge dedi ki...

NzN,

Çok teşekkürler..
Sanırım Erol Evgin Nisan sonunda sezonu kapatıyor. O yüzden hemen bir organizasyon yapabilir ya da önümüzdeki seneyi bekleyebilirsin.. Ama ne yapıp edip bu keyfi yaşamanı öneririm.

Sevgiler.

nymphea dedi ki...

Ne kadar keyif aldıgınız gözlerinizden belli:)Çok severim Erol Evgin'i, iyiki canlı dinleme fırsatınız olmuş..

Imge dedi ki...

Nymphea,

Gerçekten çok keyifliydi.. Gözlerimizden de o kadar yansımış demek ki..

Belki siz de bir tezkere kutlaması yaparsınız Erol Evgin'le, ne dersin? :)

Anonim dedi ki...

güzel otel ben muhammet