ETS ile gittik, romarehberi.com ile gezdik

Tam da evlilik yıldönümümüzü kapsayan hafta harika bir İtalya turunu, üstelik son derece de promosyonlu bir fiyata görünce bunu kaçırmamalıyız diyerek attık kendimizi yollara...

Zaten kardeşim ve eşi Roma'ya gidip, günübirlik de Floransa'yı gezdiklerinden beri biz de aynısını planlamayı düşünüyorduk. Baktık ki bu turda bir de Venedik var, o zaman "ETS ile gidelim Roma Rehberi ile de gezelim" dedik! Zaten biz turla yapılan gezilerden pek hoşlanmayız ve kendimiz gezmeyi tercih ederiz. Bu kez de öyle oldu! Şehirler arası ve havaalanı transferleri dışında ETS'yi pek kullanmadık. Ona rağmen İstanbul'da turu ayarladığımız günlerden otel seçimlerine kadar pek çok konuda ETS'ye sinir olduk diyebilirim. Ama o ayrı bir yazı konusu!!

Neyse efendim, ben sizlere bir sürü hikaye anlatacağım, ama bir önceki yazımda da belirttiğim gibi bunu hemen yapamayabilirim. Zaten benim hikayelerim ağırlıklı olarak Venedik, Floransa, Siena, Pisa, yeme-içme ve genel konularla ilgili olacak. Roma ile ilgili ise Ongun beni kurtardı. "Zaten yazılmışı var, ne diye uğraşayım!" :)

Gerçekten de Roma'da ve Floransa'da Ongun'un kulaklarını çok çınlattık. O kadar pratik ve yararlı bir Roma Rehberi hazırlamıştı ki, gereksiz yere zaman kaybımız olmadı ve plan yapma ve araştırma için emek harcamamız gerekmedi. Hatta onun talimatları sayesinde ilk günden itibaren kendimizi fahri Romalı gibi hissettik diyebilirim. 3-4 günlüğüne Roma'ya gitmeyi düşünenler mutlaka bu rehbere göz atsınlar! Biz çok yararını gördük!

Teşekkürler Onguş'um!

5 yorum:

mutfakfaresi dedi ki...

İmgecim insan bir haber vermez mi yahu? Parmesan ve proşütto ısmarlardık:o))Gelato yendi mi bol bol gelato? Bu arada ben en çok Siena ve Venedik'ten etkilenmiştim. Biz Temmuz ayında 8 günlük bir turla gitmiştik ve o 8 günün sonunda bitmiştik hava çok sıcaktı. Hadi bakalım bekliyoruz hikayelerini.

Imge dedi ki...

Özlem selam, valla benim ilk üçümde Roma yok diyebilirim. Venedik, Siena ve Floransa ilk üçü paylaşıyor. Roma'yı da çok beğendim, ama Colosseum ve Fontana di Trevi bende biraz hayal kırıklığı yarattı diyebilirim. Ama sokakları, tarihin bu kadar korunmuş olması, binaları, restoranları ve keyifli meydanlarıyla gerçeklikten çok uzak diğer büyülü şehirlerden sonra dördüncü sırayı alabilir! :) Hepsi birbirinden keyifli yerlerdi gerçekten de... Ama biz de sıcaktan bayıldık ve şu an ayaklarımız kullanım dışı durumdalar! :)
Yazılar en kısa zamanda gelecek inşallah..

eddie dedi ki...

Ben de bir yerlere gitmek istiyorum. Yakın zamanda pek müsait olmayacak.

RomaRehberi.com dedi ki...

İyi yav rehberin ise yaradigina sevindim:))sen de saol ablacım..:)
yav fontana de trevi nasi hayal kırıklıgı yarattı? :) turkiyede binaların yan duvarında en fazla yanar doner reklam gorurken orda o bomba yapıt beni 2 gidisimde de bayaa etkilemişti..bir anda o meydana irince o su sesi heykellerin uzellii cok hosuma gitmisti..ama tabi zevkler tartisilmaz:)

Imge dedi ki...

Bak o söylediğinde haklısın, ama ben Türkiye'deki herhangi bir yapının yan duvarıyla karşılaştırmamıştım onu! :) Aşk Çeşmesi denilince koca bir meydan, ortada süslü bir havuzcuk, etrafında geniş oturma alanları falan bekliyordum ki binanın yan duvarı çıktı kendisi! Üstelik adının da bir tek Türkçe'de "aşk çeşmesi" olduğunu, aslında binanın sahibi Trevi'lerin adından dolayı "Trevi Çeşmesi" olarak anıldığını öğrenince hayallerim yıkıldı! Ama 10 üzerinden 6,5'tan 7 verebilirim yine de...:)