Viyana Mozart Orkestrası

Viyana diyince akla gelen ilk şeylerden biri klasik müzik konserleri, opera ve elbette Mozart'tır. Opera biletleri aylar öncesinden tükendiklerinden dolayı klasik müzik konseri için şansımızı deneyelim dedik.

Tarihi kostümler içindeki Mozart Viyana Orkestrası'nın sizi 18. yüzyılın konser atmosferine götürmesini istiyorsanız, gitmeden önce web sitesinden konser programlarını inceleyebilir ve önceden biletlerinizi alabilirsiniz. Viyana'ya gittiğinizde ise biletlerinizi Vienna Ticket Office'ten teslim alacaksınız. (Adres: Karntner Strasse 51, 1010 (Opera'nın hemen karşısında) )

Bizim izlediğimiz konser Musikverein konser binasının Golden Hall salonundaydı. Binadan ve salondan görüntüler aşağıdadır.Bu arada konser biletlerinizle birlikte konserin verileceği binaya girdiğinizde size Mozart'ın doğumunun 250. Yıldönümü anısına Viyana Mozart Orkestrası'nın bir CD'sini hediye ediyorlar. Aşağıda da konser programını görüyorsunuz.


Bu da o dönemin kostümleri içinde konser veren Viyana Mozart Orkestrası:

"Huzurlarınızdan ayrılmadan önce size konserden kısacık bir kapanış videosu da yükleyeyim de tam olsun" diye düşünerek bir saattir uğraşıyorum, ama maalesef başaramadım. O yüzden yine resimlerle idare edeceksiniz. :(

6 yorum:

Adsız dedi ki...

Bilgileriniz ve resimleriniz için çok teşekkür ediyorum. :)

Imge dedi ki...

Rica ederim..:)
Sevgiler

Adsız dedi ki...

bende konsere gitmek istiyorum da nasıl giyinmek gerek o konuda bilgi verir misiniz :)

Imge dedi ki...

Merhaba Adsız,

Turist kontenjanından istediğiniz gibi giyinebilirsiniz, hiç merak etmeyin.:) Yine de hani kot yerine kumaş pantolonu tercih etmek ve en en en spor ayakkabılarınız yerine yine rahat ama biraz daha şık bir ayakkabı giymek iyi olabilir. Ama kasılmayın, çok şık gelenler olduğu gibi çok rahat gelenler de her zaman oluyor..

Adsız dedi ki...

çok teşekkürler açıklayıcı bilgileriniz için, ayrıca emeklerinize sağlık, bu tarz bloglar çok faydalı oluyor seyahat öncesi :)

Imge dedi ki...

Rica ederim.. Güzel bir seyahat olmasını dilerim.. :) Sevgiler..