2. Londra Çıkartması'nın Planı

Planlı programlı bir insan olarak 1. Londra Çıkartması biter bitmez önümüzdeki iki sene içinde gerçekleştirmem muhtemel 2. Londra Çıkartması'nda yapmak istediklerimin listesini çıkarayım dedim. Gördüğünüz gibi ilk tur için hiç de az yer görmedim. Hem kültür-sanat hem yeme-içme ve alışverişe olabildiğince zaman ayırabildim. Ama aklımda kalan pek çok şey oldu, çünkü dediğim gibi burası bir alternatifler cenneti. O yüzden bir dahaki gidişte yapmak istediklerimi de unutmamak için yazmak istedim.

1) Burada sözü edilen karttan alarak Tower of London ve saraylardan gezebildiğim bir ya da birkaçını (Hampton Court ve Kensington öncelikli) gezmek.

2) Tower of London'ı gezdiğim gün hemen karşı kıyısında yer alan Design Museum'u gezmek.

3) St James's Park
ve Green Park'ı gördüm ve iki pazar gezdiğimiz günün sonunda Hyde Park'ta Dido'yla çimlere yayılarak biraz dinlenmiştik, ama bir dahaki gidişte parklar için daha fazla zaman ayırmak. Özellikle Hyde Park'ın görmediğim kocaman bir bölümü var, oraları görmek.


4) British Museum'u görmedim. İlave olarak belki bir de Tate Britain'ı gezebilirim.

5) Pub'lardan zaman bulabilirsem İngilizlerin meşhur "ikindi çayı" deneyimini de yaşamak isterim.

6) Önünde çok kuyruk olmazsa London Eye'a binmek olabilir. İlla ki yapılması gereken bir madde değil ama.


7) Aynı şekilde önünde çok kuyruk yoksa ve yapacak daha iyi bir işim yoksa London Dungeon gibi turistik attraksiyonlar denenebilir (ama onun yerine şehrin sokaklarında dolaşmayı tercih ederim gibi geliyor).

8) Shakespeare's Globe Theatre'da bir oyun izlemek.

9) Gitmeden önce biletlerimizi alıp bir müzikal daha izlemek. Tercihen Queen müzikali olan We Will Rock You'yu.

10) Bu sefer sıra gelmediği için gidemediğimiz o Thai restoranına gitmek (adını sanını bilmiyorum, Dido&Ongun biliyorlar).

11) "Havaalanından alırım nasılsa," demeden şehirdeki Twinings ve Fortnum & Mason dükkanlarından çay almak! :) Sizin de aklınızda olsun: hem çeşit çok daha fazla hem de fiyat çok daha uygun.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Zaten bunlar da sanırım bir hafta alır, değil mi? Eminim o ikinci seferden sonra da aklımda bir sürü maddeden oluşan bir "üçüncü seferde yapılacaklar" listesi olacaktır. Akşamlar için ise muhteşem dörtlüyü oluşturabilmek yeterli.

 Ama şimdi bu fotoğrafı görünce belki bir madde daha ekleyebilirim diye düşünüyorum:

12) Muhteşem dörtlüyle pub crawl turu? :)

Son olarak teşekkürler İsocuuuum.. İyi ki beni gaza getirip, senin de orada olacağın döneme denk getirecek şekilde vize başvurusu yapmamı sağladığın için.. Ve tabi ki çoook teşekkürler Didocuuum ve Onguncuuum! Harika bir hafta geçirdim sayenizde...Tekrarlamak dileğiyle..

4 yorum:

E S M İ R dedi ki...

Sevgili imge,

Dolu dolu bir Londra çıkarması yapmışsın canım..her bir postu okurken ve fotoğraflarına bakarken eski anılarım canlandı:)) 3 yıl eğitim/iş amaçlı yaşadığım şehir yeniden gözlerimin önüne geldi bir an!..gerçekten çok büyük bir metropol Londra, tarih ve kültür içiçe...onca kalabalığına rağmen ulaşım sorununu hızlı trenlerle de çözdükleri için bir yerden bir yere gitmek sorun olmuyor...ve sen de harika bir plan yapıp çok dolu dolu geçirmişsin bu gezini...

öylesine güzel, detaylı ve bilgilendirici anlatmışsın ki gezini..ellerine sağlık canım..

sağlık ve huzur dolu sevdiklerinle birlikte nice güzel günler, seyahatler dilerim...

Sevgilerimle..

Imge dedi ki...

Esmir,

3 yıl orada yaşamış birinden takdir duymak pek keyifliymiş, çok teşekkürler..:) Londra'ya gerçekten bayıldım ve defalarca gitsem sıkılmayacağım bir yer olduğunu düşündüm. Umarım 2. Çıkartma yakındır. :) Güzel dileklerin için de teşekkür ediyor ve bil mukabele diyorum.

Sevgiler..

aynur dedi ki...

imge hanım, merhaba!

londra çıkartmasını keyifle okudum..
tesadüf ne zaman kendime yeni bir rota belirlesem sizin yakın bir zamanda gitmiş olduğunuzu görüyorum.. :)

kısmet olur da londra'ya gidersem yazdıklarınızı kesinlikle gözardı etmeyeceğim..

sevgiler,
www.otoben.com

Imge dedi ki...

Aynur Hanım çok teşekkürler. Güzel tesadüfmüş aynı yerlere sırayla gidişimiz..:) O zaman benim görmediğim bir yere gidecek olursanız ben de sizin önerilerinizi bekliyorum, haberiniz olsun..:)

Sevgilerimle..