Neden?

  • Neden ATM'ye gittiğimde hayatı boyunca yapacağı tüm bankacılık işlemlerini o makineden yapmaya karar vermiş birileri mutlaka önümde olur?
  • Neden Migros kasasında önümde duran adamın alışveriş arabası mutlaka yükünden devrilmek üzere duran kamyonların kasasına benzer ve kasiyer kız işe yeni başlamış olduğu için ağır aksak işlem yapar ve tam ödeme yapılıp da eziyetli bekleyiş sona erecekken kasanın fiş rulosu biter?!!
  • Neden Cinebonus'larda bir kez olsun sorunsuz bir şekilde önceden yüklenmiş bonuslarımızı kullanıp filmi izlemeye başlayamayız? O sistem neden bizim kredi kartımıza kıldır?
  • Neden en azından haftada bir kez "iyi niyetinden ve insanlara çok güvendiğinden dolayı her önüne gelenden bir darbe yediğini" söyleyen birileri olduğunu duyarız ve kimse de çıkıp "o senin salaklığından olmasın canım?" demez?
  • Neden İsmail YK dinlediği için kendisini onunla aldattığını düşünerek eşini döven ya da nişanlısına mermi hediye eden adamların (ve tabi güle oynaya o hediyeyi kabul eden akıl yoksunu kadınların) haberleri yapılır da kimsenin aklına hepsini toplayıp tımarhaneye kapatmak gelmez?!
  • Neden kolunu, bacağını ısırıp kaşınarak uyanmana neden olan o sivrisinek sadece bu kadarıyla yetinmeyip tam da yeniden uyumaya çalıştığın sırada kulağını ve burnunu hedef alır? Ve neden seni sinirden kudurtup bir daha uyuyamayacağın kesinleşene kadar asla yakalanamaz?! (Bu durumda Yaradan'ın yarattığı her şeyi sırf kendisinden ötürü sevemeyeceğimiz ve sonunda öldürülen sivrisineğin canı çıkmış olmasına rağmen üstüne en az on defa daha terlikle vurmamızın nedeni gayet anlaşılıyordur herhalde! :) )
Bu da böyle bir sorgulama post'u olsun bakalım.. Hepinize iyi hafta sonları...

6 yorum:

ruhdagı dedi ki...

Neden aklımdan geçenleri hep sen dile getiriyorsun?

Neden seni okumak hep böyle keyifli?

:D

NzN dedi ki...

şekerim neden murphy seni bu kadar seviyor, neden??
:)

Imge dedi ki...

Ruhdağı,

Seni gülümsetebildiysem ne güzel. :)

Bu aralar biraz keyifsiz olduğunu okudum blogundan, en kısa zamanda her şeyin en çok istediğin şekilde düzelmesini diliyorum. ve naçizane önerim: bu alışmadığın boşluk duygusunun tadını çıkarmaya bak! Özellikle de yaz dönemine geldiği için kendini şanslı bile hissedebilirsin. Ege'yle güzel havaların tadını çıkarın şimdi.. Böylelikle başını kaşıyacak zaman bulamayacağın o yoğun iş günlerinde bu günlere dair hiçbir şey kalmamış olur içinde.. Sevgiler..

NzN,

Sever kerata..:) Ama hakkını yemeyeyim şimdi, herkesi sevdiği kadar sever beni de.. Öyle yakamdan düşmemezliği yoktur hani..:)

negatif dedi ki...

murphy yasaları neden vardır? neden yasadır? neden hep doğrudurlar gibi gelir bana?

ben de bunları düşündüm. murphy yasalarına benziyor yazdıkların.

Imge dedi ki...

Negatif,

İlk iki maddede kesin Murphy parmağı var! Üçüncü de Cinebonus'un sistem özrü devreye giriyor. Sonraki iki madde elini sallasan birine çarpacağın kadar çok sayıdaki salaklarla ilgili, Murphy n'apsın?! Son madde ise hem sivrisineğin doğası hem de Murphy ile ilgili diyebiliriz. :))

İyi Pazarlar...

aubout vita dedi ki...

Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) irtibat kurulabilir.