Bayram Çikolatam Divan'dan!

Uzak diyarlara gidip geldim bu bayramda.. Bambaşka bir dünyaya... Alıştığımız, bildiğimiz şeyleri değil, görmeden hayal bile edemeyeceğimiz şeyleri gördüm bu kez...Hayallerimden birini daha gerçekleştirdim ve evime döndüm Cumartesi sabahı itibariyle...

Evim evim güzel evim, diye bavullarımı boşaltırken kapı çaldı ve apartman görevlimiz Divan'ın bayramda bana gönderdiği çikolataları getirdi. Ne hoş bir karşılama! Ne zarif ve şık bir jest! Hoş gelmişim gerçekten..:)


Kahvemin yanında ilk denemelerimi yaparken size Divan'ın çikolata çeşitlerinden de biraz bahsedeyim. Enfes el yapımı pralinlere, madlenlere ve lokumumuza sihirli dokunuşuyla daha da bir lezzet katan Divan, çikolatalarını dünyadaki birinci sınıf kakao üreticilerinden tedarik edilen kakao harmanlarıyla, natürel malzemeler kullanarak hazırlıyor. Divan Pastaneleri, Bayram geleneklerinin vazgeçilmezi Türk lokumunu da fındık, fıstık, gül limon, nane ve damla sakızı gibi klasik aromaların yanı sıra; portakal, Türk kahvesi, zencefil, badem, çikolata kaplı fıstık ve çikolata kaplı güllü gibi çeşitleriyle de müşterilerin beğenisine sunuyor.

Ben Cumartesi'den beri her gün iki çeşit deniyorum. Bana yetişmek isteyenler elini çabuk tutsunlar lütfen! :)

Ağzımızın tadının hiç bozulmaması dileğiyle...
Teşekkürler Divan!

2 yorum:

Buket dedi ki...

canım çukulata istedi :))

Imge dedi ki...

Divan'a koş! :)