Gördüm, Sevdim, Paylaştım :)

Güzellikler görme zamanı...


Deniz Tunç tasarımlarından daha önce de bahsetmiş olabilirim. Şimdi en yeni tasarımlarından birkaç örnek göstermeyi düşünüyorum. Deniz Tunç Tasarım, 2014’e yeni koleksiyonu  “Neo Dizilimler” ile girmiş. Desenlerden arındırılmış, yalın doku ve formlarıyla dikkat çeken yeni koleksiyonunun yaratım sürecinde tasarımcı, formları üst üste bindirerek  algısını deneysel dizilimlere zoom'lamış. Işık, paravan, sehpa ve aksesuar ağırlıklı “Neo Dizilimler” koleksiyon ürünlerinin Astro (avize), Budak (dressuvar), İkat (paravan), Odak (lamabader), Saran (paravan) gibi  isimleri var. Hepsini çok sevdim desem..:)Chanel'in dev inci toplarından oluşan bir kulaklık şeklinde tasarladığı kolyeyi nasıl buldunuz? Ya da Andra Neen'in kafes tasarımlı gece çantasını? Ya da Giambattista Valli'nin kollara dolanan çeşit çeşit yılanlarını? 


Sırada Merve Kahraman tasarımları var. İstanbul, Londra ve Milano'da eğitim alan 87 doğumlu genç tasarımcının eğlenceli tasarımları aşağıda. Viking masa lambası, oturanı tavşana ya da geyiğe çevirebilecek koltuklar :) ve 1880lerin bisikletlerine benzeyen tekerlekleriyle portatif, mini kitaplık çok şeker değil mi? 


Şurada  gördüğüm kitap askılarına da bayıldım. Okunmayı bekleyen kitapları kütüphaneden önce oraya sıralamak eğlenceli olabilir. Ya da yatak odanızın bir köşesinde gece okuduğunuz kitaplar, okuma gözlükleri, yatmadan çıkardığınız kolye, vs gibi aksesuarlarınızı asabileceğiniz modelleri de mevcut. Güzel fikir!


Ve parti zamanı! Ortalık sakinken kapalı bir evrak çantası, kutu, vs gibi görünen bu güzellik aslında Jean Marie Massaud tasarımı bir içki dolabı. Tekerlekli olduğu için parti ortamına getirip, işiniz bittiğinde de ortadan kaldırmanız çok kolay. Hem pratik bir ürün hem de zarif bir tasarım. Bayıldım. Isidoro adlı bu güzelliği işte buradan buldum.


Nasıl? Gözümüz gönlümüz açıldı mı yeni haftaya girerken? "Evet" diyenler parmak kaldırabilir ve sonra kahvelerini alıp işlerinin başına dönebilirler. Ben de annemle şehri turlamaya kaçıyorum izninizle.;)

İyi haftalar hepimize..

Hiç yorum yok: