Hard Rock Cafe, İstanbul’u Sallamaya Geldi!

14 Mayıs Çarşamba günü, yani Soma faciasının boyutlarının ortaya çıktığı ilk gün düzenlenen bu basın toplantısına ben de davetliydim. Ancak resmi yastan önce kişisel olarak yas tutmaya başladığım için katılmak içimden gelmedi. Ama artık Basın Bülteni'ni sizlerle paylaşabilirim. Ne de olsa Hard Rock çok sevdiğim bir  oluşumdur. (Ve ne de olsa bu ülkede yas tutacağımız olaylar kısa vadede sona erecek gibi görünmemektedir. Nur içinde yat #UğurKurt.)

                                                                               ***

Hard Rock, İstanbul’daki en yeni mekanının büyük açılışını kutlamak üzere, 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü, Hard Rock Cafe Istanbul’da düzenlenen basın toplantısında heyecan verici yeni restoran ve eğlence mekânı ile ilgili açıklamalar yaptı. Basın toplantısında, Hard Rock International Başkanı ve CEO’su Hamish Dodds, katılımcılarla konuşarak yeni mekan ile ilgili özel ayrıntıları paylaştı.  Aralık 2013’te açılan Hard Rock Cafe Istanbul, simgeleşmiş İstiklal Caddesi'ne ve İstanbul’un göbeğindeki Canlı Müzik merkezine yakın konuma sahip; ayrıca restoran alanları, üst düzey teknoloji ve tasarım özellikleriyle de eksiksiz.  Hard Rock Cafe Istanbul’un estetiğinde, şehrin mirasını Hard Rock markasının enerjisi ve uyandırdığı duyguyla harmanlayan bir tasarım vizyonu benimsenecek. Çok katlı kafenin büyüklüğü; geniş ve ferah oturma alanı, bir dizi yemek alanı, bir teras ve Hard Rock ürünlerinin satın alınabileceği bir Rock Shop ile birlikte, Hard Rock’ın ikonik koleksiyonuna ait rock ‘n’ roll eşyalarının sergilendiği alan da dahil 780 metrekareyi aşıyor. 


Hard Rock International Hakkında

55 ülkede; 140 kafe, 19 otel ile toplam 180 mekânda hizmet veren Hard Rock International (HRI) küresel çapta en çok tanınan şirketlerden biridir. Bir Eric Clapton gitarı ile başlayan Hard Rock, tüm dünyadaki mekânlarında sergilenen dünyanın en büyük müzik memorabilia* koleksiyonuna sahiptir. Hard Rock aynı zamanda, koleksiyoncuların her zaman ilgisini çeken moda ve müzikle ilişkili ürünleriyle; Hard Rock Live performans mekanlarıyla ve ödüllü web sitesiyle de tanınmaktadır. HRI, tüm Hard Rock markalarının küresel boyuttaki ticari marka sahibidir. Şirket, aralarında Londra, New York, San Francisco, Sydney ve Dubai’nin de bulunduğu simge haline gelmiş şehirlerde sahip olduğu kafeleri işletmekte ve işletmelere bayilik vermektedir. Aynı zamanda tüm dünyada otel mülklerinin de sahibi olan HRI, otel mülkü ruhsatı vermekte ve/veya yönetmektedir. Mekânlar arasında, her ikisi de HRI ana kuruluşu olan The Seminole Tribe of Florida’ya ait olan ve işletilen, şirketin en başarılı iki Otelinin bulunduğu Florida’daki Tampa ve Hollywood; ayrıca Bali, Biloxi, Chicago, Cancun, Las Vegas, Palm Springs, San Diego ve Singapur gibi başka yerler de bulunmaktadır. Yeni Hard Rock Cafe mekânları ise, Seul, Viyana, Anchorage ve Siem Reap gibi yerlerde açılacaktır. Yeni Hard Rock Hotel projeleri arasında ise Daytona Beach, Aruba, Abu Dabi, İbiza ile Çin’de Shenzhen ve Haikou sayılabilir. Hard Rock International hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.hardrock.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

                                                                           ***

İyi hafta sonları!

Hiç yorum yok: