Kaş Günlükleri #7 : Günbatımları

Aşık olunası günbatımları olan bir yer Kaş. Gündoğumları için ise sizi Meis'e alalım. ;) Çünkü Kaş'ın ardında yükselen kayalık tepelerin arkasından doğan güneşi bizler göremiyoruz. Ama günbatımları gerçekten olağanüstü. 1 Temmuz'dan beri buradayım ve her gün ayrı bir mucizeyi izliyormuşum gibi heyecanla günün battığı saatleri bekliyorum. Gökyüzünde o saatlerde oluşan renkleri ressam olup tuvale aktarsam gerçekçi bulunmaz muhtemelen. Pembe ve mor tonları, koyulaşan maviler, sarılar kırmızılar ve turuncular, bazen onlara eşlik eden ve güneşi kapatmadıkları sürece daha etkileyici görüntüler de çıkmasını sağlayan bulutlar... Yok yahu, 80 günün sonunda bu görüntüyü izlemeye doyamayacağımı anladım. Yapacak bir şey yok. Ben Kaş'ın farklı yerlerinde de olsa günü batırmak için hep hazır ve nazır olacağım. 

Bu postun kalanında da elbette fotoğraflar olacak.

Bunlar bizim balkonumuzdan çektiğim fotoğraflar

Yarımada'dan şehre dönerken yürüyüş rotamda çektiklerimden

Eskiden günü batırmaya DejaVu'ya giderdik. Bu yaz başka yerlerde de güneşin belki de çok daha güzel battığını keşfettiğimiz yaz oldu. Yine de aşağıdaki de Merkez'de İsocum tarafından çekilmiş bir günbatımı fotoğrafı. 


Büyükçakıl'da gün nasıl batıyor diye merak edenler için de aşağıdaki fotoğraflar gelsin. Bunlara bakarken arka fona denizin kıyıya vuran hafif kıpırtılarının çakılları oynatırken çıkardığı sesleri de ekleyin zihninizde. 


Çınarlar'da yakalandığımız çılgın yağmur sonrası denizin dümdüz, havanın limonata olması ve ıslak her şeyimizi eve bıraktıktan sonra Marina'da günbatımına karşı bira içmeye gittiğimizde gecikmeli de olsa yakaladığımız renkler aşağıda. 


Ve kapanışı da İsocum'un telefonundan iki günbatımı manzarasıyla yapayım. Motorla tek başına yaptığı Yarımada turları sırasında çektiği iki kare. İkisi de bizim de geçtiğimiz senelerde kaldığımız otellerden biri olan Çapa Otel'in olduğu koyun tepesinden çekilmiş. Yarımada'nın da en güzel gün batırma noktası orası mı acep? ;)


Benden şimdilik bu kadar. Her yerde hava kışa dönmüş sanırım. Burada da etkileri görülüyor o soğukların elbette. En çok da dalgalı deniz, sersem edici bir rüzgar ve arada sırada bulutlanan ve yağan hava şeklinde. Akşamları üstümüze bir hırka, polar falan almamız gerekiyor. Onun dışında her şey tam olması gerektiği gibi. Kaş gibi işte. Kısaca tek kelimeyle mükemmel. 

Hepimize iyi haftalar diliyorum. 

Hiç yorum yok: