Artweeks @Akaretler

"Ah, şimdi İstanbul'da olmak vardı" diyeceğim etkinliklerden biri daha başladı bugün: Artweeks @Akaretler 8 Kasım'a kadar Sıraevler'de gezilebilecek. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen bu sanat dolu haftada yine birbirinden ilginç işleriyle pek çok yerli ve yabancı sanatçıyla bir araya geleceğiz. Etkinliğe Anna Laudel, The Empire Project, Ferda Art Platform, Gama, Martch Art Project, Merkur, Mine Sanat, Pi Artworks, Pilevneli ve x-ist galerileri katılacak. 


Mehmet Güleryüz 

Ramazan Can - Kulak Ver

Pandemi nedeniyle sağlık önlemlerinin hassasiyetle uygulanacağı Artweeks@Akaretler’de ayrıca Ara Güler Müzesi de özel seçkisiyle 35 numaralı binada yer alacak.

Ansen - No Man's Land

Artweeks@Akaretler; 28 Ekim itibariyle Akaretler Sıraevler’ de 25 – 27, 35, 37 – 39 ve 55 numaralı binalarda ücretsiz olarak sanatseverleri bekliyor. Hangi binada hangi galerilerin olduğunu aşağıda görebilirsiniz. Ziyaret saatleri saat 12.00-19.00 arası. 

No: 25 – 27
Mine Sanat Galerisi – Anna Laudel
Ferda Art Platform – Empire Project
Martch Art Project – Gama Galeri

No: 37 – 39
Pi Artworks – Merkur Galeri
Pilevneli Galeri – X-Ist
Ekrem Yalçındağ Küratörlüğünde Volkan Demirel – Baha Toygar Koleksiyonu

No: 35
Ara Güler Müzesi
Serdar Bilgili

No: 55
Şerife Bilgili Ercantürk
İyilik için Sanat Derneği

Benim yerime de gezecek olanlar el kaldırsın! ;)

2 yorum:

İzler ve Yansımalar dedi ki...

Ne güzel sanat etkinleri var İstanbul'da...Gerçekten sanat haberlerini gördükçe içim gidiyor! ama ben ne yazık ki şu pandemide toplu taşıtları kullanmaya cesaret edemediğim için hiçbir yere gidemiyorum. Çünkü yaşadığımız yer bu sanat merkezlerine bir hayli uzakta. Ama iyi ki sevgili İmge var. Sayende gidemesek de, haberdar oluyor, görselleriyle birlikte gezmiş kadar oluyoruz. Teşekkürler canım. Yeniden buralarda olmana sevindim. Ayrıca yeni blog yüzün de çok güzel olmuş...yeni sayfa sana uğur getirsin. İyi haftalar, esenlik ve umut dolu güzel günler dilerim. Sevgilerimle ♥

Imge dedi ki...

Esincim selam,

Blogla ilgili güzel yorumların için çok teşekkür ederim. İstanbul'a ve etkinliklere henüz fiilen dönmedim, hâlâ Kaş'tayım. Ama en azından mailime gelen onlarca etkinlikten içimin en çok gittiklerini minik minik paylaşarak bloga orta karar bir dönüş yapayım dedim. Pandemiden dolayı bu sene sinema ve tiyatroyu ne kadar takip edebilirim bilemiyorum ama dönünce kendimi sergilere atasım var. Ama şu an ben de uzaktan bakışıyorum kendileriyle. ;) Bu dönem online gezilebilen bir sürü sergi var bu arada. Elbette aynı tadı vermiyor ama eldeki olanakları kullanmak gerek diye düşünüyorum. Mamut Art Project'i de o anlamda tavsiye ederim, aklında olsun.

Çok öpüyorum seni. Sevgiler <3