Ana Yemek: İmge Haşlama!!!

Evet, sonunda bunu da yaptım.. Kendimi haşladım!! Annem hep der zaten, "Doğru ölümlerde ölmeyeceksin," diye.. Ben de sanmıyorum öyle bişey olacağını.. Bu kadar sakar bir insanın normal bir ölüm yerine, çamaşır asarken balkondan düşüp ölmesi ya da boğazına Nesquick kaçarak nefessiz kalıp olduğu yere yığılması falan daha akla uygun geliyor.. Daha önce de oturduğum yerde ne olduğunu anlamadan elimdeki sigaranın taklalar atarak bir yerimi yakması, düz yolda giderken takılıp kaleci misali havalı taklalar attığım ya da mutfaktaki çeşitli bardakların elimden kayıp, havalarda uçarak tuzla buz olduğu ve iki gün sonra bile çorabımdan cam parçalarının çıktığı olmuştu.. Ama bu en fecisiydi…

Niyetim tavuk haşlamaktı, ama kendim haşlandım!! Bu sefer sakarlığa biraz salaklık da karıştı tabi.. Yok, yok, hiç estaağğfuurullah demeyin.. Çabuk yapayım diye çözülmemiş tavukla muhatap olursam olacağı buydu.. Dipfrizden çıkan taş gibi tabaklı tavuğu yarısı dışarıda olacak şekilde tencereye koy, içindeki su kaynadığında da tavuğu bölmek için ellerinle yokla, yok, daha sert de biraz bekle, sonra su iyice kaynasın, hmmm artık bölünür herhalde diyip iki elinle tavuğa dal ve bölmeye çalış ve maalesef tavuk büyük bir hışımla bölünsün ve tencereye düşsün… Eee, Arşimet kanunları işlesin ve tavuğun tencereye düşen kısmı kadar kaynar su da üstüme fışkırsın, işlem tamam!! Akşam yemeği mönümüz Haşlama İmge ve Mevsim Salatası!!!

Doktora gitmem falan demeyeceğim artık.. Bugün de hastane ziyareti yaptım.. Neyse ki çok derin olmadığını söylediler.. Gerçi bacağımda gördüğüm manzara pek bir iç karartıcı ama neyse.. Bileklerim ve bacağım saatlerce yandı, ama şimdi daha iyiyim.. Pomatların etkisi herhalde..İyi ki tencere ocağın arka kısmında duruyormuş, yoksa komple karın ve bacak bölgesini haşlayacakmışım..

Sakarlara tavsiyeler: 1) zaten sakarsınız, bir de işlerinizi acele yapmaya çalışmayın. İkisinin birleşimi feci oluyor.. 2) Arka taraftaki ocaklarınızı kullanın, hatta ocağın önüne bir de paravan yaptırın. 3) bırakın şık yemek takımlarını cam kadehleri falan, plastik kullan-at tabak ve bardaklara geçin.. 4) baktınız bunlar zor geliyor, o zaman yastıklarla desteklenmiş bir itfaiyeci kıyafetiyle dolaşın.. o zaman ister düşün, ister haşlanın, ister cam kırıklarının üzerinde dolaşın, içiniz rahat olur.

Neyse klasik tevekkül ifadeleriyle yazımızı bitirelim.. “Bununla geçmiş olsun..” “Allah beterinden saklasın..” “Verilmiş sadakamız varmış, daha kötüsü olabilirdi” vs vs.. Bu yaz sahillerde bacağımdaki lekemden beni tanıyabilirsiniz.. Feriştah’ın yüzündeki iz gibi bir şeye sahip olacağım herhalde.. En kısa zamanda ona bir isim takmam ve onu benimsemem de lazım…Yoksa her seferinde lekeme üvey evlat muamelesi yaparak bu ilişkiyi yürütemem.. Of Allahım, nedir bu çilem??!!? Neyse neyse, Allah beterinden saklasın! :)

4 yorum:

Deli Idris dedi ki...

Yahu geçmiş olsun bacım.
biz ailecek pek üzüldük, pek ikibüklüm olduk, peeek ki pekkk...
gözlerinden öpüyor ve kurufasulyeyi hatırlatmayı bir gönül borcu biliyorum.

imsa: idris baba (alemin elalemi)

Ongun Tan dedi ki...

buglaman da iyi olabilir senin ? nane kekikle falan :))))

ihsan dedi ki...

Sevgi ile iş yapan çölde çiçek açtırır,

darı kavururken totosuyla harman savuran kader kısmet saptırır.

gaffur dedi ki...

Ayse Arman kim? tanimiyorum..