Artiste Terasse

Fransız Sokağı'nda tesadüfen keşfettiğimiz ve hastası olduğumuz bir yer..

Mekan gerçekten çok güzel.. Manzara harika.. Topkağı Sarayı, Galata Kulesi, gece ışıl ışıl parlayan İstanbul Boğazı'nı alabildiğine görüyorsunuz.. Adı üstünde teras katından bahsediyorum.. (Aşağı katta farklı bir restoranı daha var bildiğim kadarıyla)

Yemekler, servis, hizmet (garsonların ve sahibinin ilgisi de dahil olmak üzere) harika.. Yemek mönüsünden seçiminizi yaptıktan sonra bir mönü daha dağıtacaklar masanıza.. Şarkı Mönüsü!! Evet, son derece kapsamlı (Pink Floyd'dan Levent Yüksel'e, Pink Martini'den Grup Gündoğarken'e kadar aklınıza gelen her türlü şarkı mevcut) bir şarkı mönüsünden istek parçası seçip, mekanı daha da harika yapan Zeynep&Murat ikilisinden şarkı isteyebiliyorsunuz..

Zeynep & Murat ikilisini ilk kez burada tanıdım.. (Murat Köseoğlu daha önce tek başına çalışmalar da yapmış ve bir süre Grup Yorum'da da yer almış) Daha sonra gidip beraber olarak ilk çıkardıkları CD'leri olan Pera'daki Yaşlı Dilenci'yi de alıp iPod'a yükledim.. Son derece güzel bir ses uyumları olan, tek bir gitar ve o güzel sesleriyle birkaç saatliğine de olsa çevremizi saran yozlaşmış gürültü kalabalığından bizleri uzaklaştıran bu ikilinin samimi ve mutevazı tavırları da "yaşasın, hala böyle insanların soyu tükenmemiş" demenizi sağlıyor.. Harika manzarası olan bu sıcacık ortamda, güzel yemekler yemek, şarabınızı yudumlarken güzel insanlardan güzel müzikler dinlemek tam bir terapi gibi geliyor insana..

Bu güzel mekanı mutlaka deneyin derim..
Zeynep & Murat ikilisinin canlı müzik yaptığı günleri seçtiğinize emin olun..
Ve rezervasyon gerekecektir, o yüzden internet sitesini de veriyorum..

http://www.artisteterasse.com/

Şimdiden iyi eğlenceler..

1 yorum:

ihsan dedi ki...

Muhteşem canlı müzikleri ile terasın keyfine keyif katan Zeynep ile Murat'ın da internet sitesini belirtmekte fayda var.

http://www.zeynepvemurat.com/