Brooklyn Funk Essentials & Hüsnü Şenlendirici

Eylül’deki konserlerine bilet almak için girdiğimizde geç kalmıştık ve çok üzülmüştük.. Bu kez hemen biletimizi aldık ve en sonunda dün gece Babylon’da onları izleme fırsatını bulduk.

Çok keyifli bir geceydi… Funk, soul, caz, reggae, hip-hop’u kaynaştıran grup Brooklyn Fun Essentials ile klarnet üstadı Hüsnü Şenlendirici’nin birlikte verdikleri konser, bana göre müziğin dünya üzerindeki tek ortak dil olduğuna dair güzel bir örnekti… Beklendiği üzere İstanbul Twilight ve Freeway to Üsküdar parçalarında coşku doruğa ulaştı.. Onların dışında da zaten yerinizde duramayacağınız parçalar çaldılar.. Valla sanki 1,5 saat az geldi bana.. Bir o kadar daha dinleyebilirdim onları..

Ufak bir eleştiri: Hal ve tavır olarak da çok samimi görünen grup üyelerinin yanında Hüsnü Şenlendirici’nin “Ben neden buradayım? Bu insanlar da kim? Bu toplanan kalabalıkla göz göze gelirsem beni yerler mi?” falan gibi kopuk ve donuk bir duruşu vardı!!!

Bir de ayakta durarak, sıkış tıkış müzik dinlenen ve ağırlıklı 20li yaşlardaki gençlerin bulunduğu kulüplerin aksine Babylon’a gelen kitle bizim yaş grubunun kendisini evinde hissetmesini sağlıyor diyebilirim..:) Eeee, ne de olsa yaşımız 30’a 1 var. Bu yaşta ve evliyken, insan kendini üniversite gençliğinden çok 30’lu yaşlardaki evli barklı ve hatta çoluk çocuğa karışmış çiftlerin gittiği kahvaltı mekanları, fasıl veya şarap geceleri, doğayla baş başa kalınabilecek kırlar, parklar, bahçelere, kültür turlarına ve ev partilerine (parti yerine gezme diyecektim, ama o da daha fazla yaşlı hissettirir diye korktum bir an..) daha bir yakın hissediyor. O yüzden de örneğin Balans’ı dolduran kalabalığın yanında, Babylon’da toplanan insanlara çok daha yakın hissettim diyebilirim.. Mekanın havalandırması ve ses sistemi de son derece iyi… Sigara dumanından hoşlanmayan ve güzel bir ortamda, güzel müzik dinlemek isteyen herkese öneririm…

Hiç yorum yok: