Çekim Yasası

Uzun zamandır bloguma uğrayamayacak kadar yoğundum. Malum Haziran sonunda tescilli bir görümce olacağım, dolayısıyla düğüne kadar elimdeki çeviriyi tamamlamak gibi bir hedef koydum kendime.. Bu arada gittiğim yerler, okuduğum kitaplar, izlediğim filmler ve yaşadığım terslikler oldu elbette ama bunları sadece yaşayacak vaktim oldu, yazacak vakit bulamadım. :)

Ama bir kitaptan bahsetmek istiyorum.. Son dönemlerde sık sık başıma gelen kazalar, hastalıklar, terslikler, vs gibi durumlardan sonra yeni tanıştığım bir arkadaşımın önerdiği "Çekim Yasası" adlı kitabı okudum ve herkese de tavsiye ediyorum. Yazarı Nil Gün.

Açıkçası pesimistler kraliçesi olan ben, hayata hep gülerek bakın, hiçbir şeyi dert etmeyin, aklınıza kötü şey getirmeyin, korkularınızdan kurtulun, başınıza bir çuval tuğla da düşse her işte bir hayır vardır deyip olumlu bakın gibi tavsiyelerden pek hoşlanmam. Ama bu kitapta yazanlardan etkilendiğimi ve uygulamaya geçtiğimi de söylemek zorundayım.. Meğer tüm bu terslikleri yaşamıma çeken kişi bizzat benmişim!!

Burada bahsedilen çekim yasası, aslında bir enerji yasası.. Nasıl ki yerçekimi kanunu varsa, evrenin de değişmez enerji yasaları bulunuyor.. Aklınızdan geçen her düşüncenin de belli bir enerji yaydığını bilmeniz gerekiyor. Yani gerçekten olumlu düşündükçe evrene olumlu enerji sinyalleri gönderiyorsunuz ve olumlu şeyleri hayatınıza çekiyorsunuz.. Aynı şeyler olumsuzluk ile ilgili de geçerli.. Hastalık, kaza, başınıza gelen aksilikler aslında evrene gönderdiğiniz olumsuz ve korku dolu enerjinin size geri dönmesi oluyor..Kitapla ve Nil Gün ile ilgili daha detaylı bilgileri Internet'ten bulabilirsiniz zaten..

Bir ay önce kitabı okumuş biri olarak bu konuda bilirkişi kesilmek gibi bir niyetim yok elbette, ama uygulanması çok da güç şeyler olmayabilir. En azından denemeye değer görünüyor..Ayrıca aklınızdan farkında olmasanız bile ne kadar çok olumsuz düşünce geçtiğini de görüyorsunuz. Örneğin, piyangodan ikramiye çıkmasının hayalini kurarken gönderdiğiniz o güçlü olumlu enerji "Aman yaa, o kadar insanın arasından bana mı çıkacak?" dediğinizde kesintiye uğruyor. Ya da mesela ileride çok büyük bir iş adamı olacağınızı düşünürken, araya giren "ama beni kim işe alır ki","eğitimim o kadar da iyi değil" ya da "nerde bende o şans?" falan gibi düşünceler evrenin sizin işlerinizi yoluna sokmasını engelliyor.

Ayrıca hayatta en çok istemediğiniz şeyleri düşünerek ve dile getirerek aslında onları hayatınıza çağırıyorsunuz. Sürekli hasta olacağınızı veya başınıza bir şey geleceğini düşünmek ya da bunlardan söz etmek yaşamınıza bunları çekiyor. Veya olumsuz duygular beslediğiniz kişilerle ilgili kötü düşündükçe, onların bir şekilde yaşamınızın içinde olduklarını görüyorsunuz.

Okumanızı kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitap... İnanıp inanmamak size kalmış, ben inanmayı seçtim ve uygulamaya da başladım. Tabi ki korkulardan, olumsuz düşüncelerden bir anda kurtulamıyorsunuz. Ama yavaş yavaş başarılı olmayı umuyorum. Bu da bir tür ruhun terbiyesi ve eğitimi gibi geliyor bana.. İmgeleme yapmanın önemini de anlıyorsunuz bu arada..:)

Şimdi sırada Rhona Byrne'nin Secret (Sır) kitabı var.. Bu haftasonu Ayşe Arman'la röportajı vardı Hürriyet Pazar'da. Aynı tarz bir kitap olduğunu düşünüyorum.. Zamanım olursa onunla ilgili düşüncelerimi de paylaşırım..

2 yorum:

Falcon Moon dedi ki...

Benden şiddetli (naçizane) bir tavsiye: The Secret'ın Sırrı'nı mutlaka ama MUTLAKA okumalısın. Kevin Hogan, Dave Lakhani, Bob Beverly ve Blair Warren tarafından yazılmış olan kitabın (sapsarı) kabında bir de "Gerçeği Bilmenizi İstemiyorlar!" ve " Çok şaşıracak, irkileceksiniz..." diye yazıyor... Yakamoz Yayınlarından. Metrocity'deki İnkılap Kitabevi'nde bulmuştum (apostroflama doğru oldu mu İmge? Olmadıysa bu seferlik beni affedeceğini umuyorum... ;) )

Bir de, The Secret'ı okuyacaksan DVD'sini de seyretmeni tavsiye ederim eğer filmini henüz görmediysen. Çok ama çoook saçmaaaa... nedenlerini The Secret'ın Sırrı'nı yazanlar çok güzel derleyip toplayıp yazıp çizmişler zaten...

Okuduktan sonra izlenimlerini bekliyorum... :)))

Imge dedi ki...

Secret'ı o dönemlerde okudum. Çekim Yasası'nın hemen ardından.. Ama DVD'sini izlememiştim. Secret'ın Sırrı'nı merak ettim ama şimdi. Okuyacağım mutlaka.. Yorumlarımı paylaşırım seninle..

Noktalama işaretlerini süper kullanmışsın bu arada.. :)

Sevgiler..