Aegean Dream

Tatilimizi yazdıktan sonra biraz da kaldığımız tatil köyünden bahsedeyim. Aegean Dream ultra her şey dahil sistemi ile hizmet veren, 5 yıldızlı bir tatil köyü. Tesisin görünümü, büyüklüğü, aktivite çeşitliliği, temizliği, personelin cana yakın ve güler yüzlü olması, odaları falan çok güzeldi.. Ayrıca 2005 ve 2006 sezonunda uluslararası otelcilik ödülleri de alarak kendini bir anlamda kanıtlamış bir tesis. Tesisin iskeleden genel görünümü:

Ama bir iki eleştiri de yapmadan geçemeyeceğim.

Öncelikle tesisin Bodrum’un esintili havası ve dalgalı denizi için yapabileceği bir şey olmadığını biliyorum. Ama en azından denizin iskele çevresindeki bölümü için bir şeyler yapılabilirdi diye düşünüyorum. Ben denize bayılırım. Tatil köylerinde havuza bir kez bile girmediğim olur (burada da böyleydi). Ama burada denize de pek bayılmadım. Çünkü denize girdiğimiz yerin altında koca bir yosun ormanı bulunuyordu!! Ayrıca motorlu su sporları için ayrılan alan iskeleye çok yakındı. (Hatta banana için falan tekne iskeleden kalkıyordu.) O yüzden sadece iskele hizasında yüzülebiliyor, daha fazla açılmak mümkün olmuyordu. Bir de iki tane balıkçı kayığı (biri plajda, diğeri de yüzdüğümüz alanda) da hem görüntüyü bozuyor hem de yüzerken daha fazla tedirginlik yaratıyordu. (Zamanında Mersin sularında balıkçı teknesinden bırakılmış ağa takılmışlığım vardır!! ) Tatil için Bodrum’u tercih edecek olanlara Turgutreis’i tavsiye etmeyebilirim. Zaten esintili olan Bodrum havası açık alan olan Turgutreis’te daha da kendini gösteriyordu.
İkinci eleştirim de yemeklerle ilgili olacak. Otelin değerlendirme formlarında da belirttiğimiz gibi yemekler pek de güzel değildi. Gerçi bizim için yemekten çok biranın tadı önemlidir!! O da klasik “sulu tatil köyü birası” kıvamında olmadığı için neşemizden bir şey kaybetmedik. Ama kırmızı et seçeneğinin yok denecek kadar az olmasını, gözlemelerin peynirli değil de peynir aromalı olmasını (!), bir de kompostoların ve soğuk mezelerde kullanılan turşuların bozuk ve teneke kokuyor olmasını böyle bir tesise pek yakıştıramadık. Ayrıca rakı olarak da tek seçenek Burgaz Rakı’ydı. (Gerçi kardeşim ve eşinin balayı için gittiği Kemer’deki Amara Dolce Vita’da da durum aynıymış. Tatil köylerindeki trend Burgaz galiba. Ama en azından alternatif olarak hiç riske girmeyip Yeni Rakı da bulundursalar iyi olurdu diye düşünüyorum.) Kahvaltıya ve yemeğe geç giderseniz pek bir alternatifiniz kalmıyordu. Ama acıklı yalvarmalarım sonucunda akşam yemeği büfesinde bitmiş olmasına rağmen mutfaktan krem karamel getirtmeyi başardım. Sıfırcı hoca olmayayım bu arada, krem karamele tam not veriyorum!

Sonuç olarak otelin odaları, su sporları, personeline ve aktivitelerine tam not vereceğim. Ama tesisin yemekler ve deniz kategorisindeki notunu kırıyorum! Bodrum’a giden tatilci ile Antalya’ya giden tatilcinin beklentileri de farklı olduğu için bu tesis belki Bodrum standartlarında son derece iyi olabilir. Ama bana göre Antalya’da Kemer ve Belek bölgesindeki tesislerle karşılaştırıldığında 4 yıldızlı bir tatil köyü kategorisine girecektir diye düşünüyorum. Biz oradayken bu eksilerin farkına bile varmayacak kadar keyfimiz yerindeydi, ama döndükten sonra objektif bir değerlendirme yaparak, siz okurlarımı doğru yönlendirmek istedim. :)

Daha fazla bilgi için:

http://www.aegeandream.com/v2/tr/

Tatiliniz bol olsun!

Hiç yorum yok: