8 Ağustos Nevizade Yeni Rakı Sokak Şenlikleri!

Dün akşam meyhane kültürümüze katkıda bulunalım dedik ve Nevizade'ye gittik. Yeni Rakı sponsorluğunda düzenlenen Rakı Şenliği'ne katıldık. (Bu arada onlarca rakı çeşidi çıkmış olmasına rağmen Yeni Rakı hâlâ favorimdir.) Geçen sene 13 Eylül'de düzenlenmiş ve bir nevi Yaza Veda Şenliği gibi olmuş. Bu sene ise Nevizade'de başlayıp, Kumkapı, Çeşme ve Cunda Adası'nda devam edecekmiş..

Nevizade her zaman kalabalıktır, ama hiç bu kadarını görmemiştim. Her meyhanenin bütün katları en arka masalarına kadar doluydu. Yollarda Yeni Rakı balonları, süslemeler ve dev ekranlar vardı. Saat 8.30 gibi orada olabildiğimiz için yollardaki masalar tamamen doluydu. Birkaç tur attıktan sonra bulabildiğimiz yola en yakın iki kişilik masaya atladık.

Selim Sesler'in sesi sokağı doldururken, önümüzden falcılar ve zillerini şıngırdatan dansözler geçerken mezelerimizi ve küçük Yeni Rakı'mızı söyledik.. Oturduğumuz meyhanenin adı da Nevizade Meyhanesi'ydi ve mezeleri süperdi. Bir ara Degustasyon'da müdavimi olduğumuz Topik'i uzun bir aradan sonra burada da yiyebildik. Ayrıca ara sıcak olarak gelen Arnavut Ciğeri de son derece lezzetliydi. (Arnavut Ciğerinden çok normal ciğere benziyordu ama süperdi!)

Gece 12'ye yirmi kala falan kalktığımızda şenlik hala tüm hızıyla devam ediyordu ve kalabalıkta bir azalma yok gibiydi. Yani gece söylendiği gibi 12'de bitti mi emin değilim. Gerçekten çok keyifli bir ortamdı. Bundan sonrakileri kaçırmamanızı öneririm. Bizim kültürümüze ait bir içki olan rakının en eski markalarından Yeni Rakı'yı "yeniledikleri" için Mey İçki'ye (ve elbette pazarlama üstadı Amerikalılara (Texas Pacific Group), önceden rakı şenliği mi vardı?!!?) teşekkür etmemiz gerek galiba..

Şenliğin bundan sonraki durakları:

Bu arada küçük bir not: rakıseverlerin seveceğini düşündüğüm bir web sitesinden de bahsetmek istiyorum. http://www.buyukkeyif.com/ Yazılar, mekan tanıtımları, tarifler, anılar, vs ile ilginizi çekeceğini düşündüğüm keyifli bir web sitesi.

1 yorum:

Camiseta Personalizada dedi ki...

Oi, achei teu blog pelo google tá bem interessante gostei desse post. Quando der dá uma passada pelo meu blog, é sobre camisetas personalizadas, mostra passo a passo como criar uma camiseta personalizada bem maneira. Se você quiser linkar meu blog no seu eu ficaria agradecido, até mais e sucesso.(If you speak English can see the version in English of the Camiseta Personalizada.If he will be possible add my blog in your blogroll I thankful, bye friend).