Operadaki Hayalet

New York'a gitmeden önce Internet'te araştırma yaparken Broadway'de Majestic Theatre'da Phantom of the Opera (Operadaki Hayalet) adlı müzikalin sergilenmekte olduğunu görmüştüm. Hemen Serdar'dan bize bilet almasını rica ettik. Bu kadar son anda bilet bulabileceğimizi hiç düşünmüyorduk, ama başardık!! Daha doğrusu Serdar başardı ve 2 Ocak Çarşamba günü için biletlerimizi aldı.:)

Majestic, Shubert Theatre'ın arkasında kalmış. Afiş görünüyor ama adı görünmüyor.


Andrew Lloyd Weber'in bestelediği bu ünlü müzikal eser New York'ta Broadway'de ve Londra'da ise West End'de en uzun süre sergilenen müzikallerden biri olma unvanına sahip. Phantom of the Opera‘nın ilk Broadway prodüksiyonu New York Majestic Tiyatrosu'nda 1988 yılında gösterime çıkmış. O günden bu güne Broadway tarihindeki en uzun soluklu müzikal yapımlardan biri olmuş. Diğeri ise Weber‘in Cats müzikaliymiş. (Bir dahaki sefere de Cats'i izleyebilsek tam süper olacak! :) ) Bu müzikali Broadway‘de seyreden yaklaşık 10.5 milyon izleyiciden biri olduğum için çok mutluyum.


Hikayeyi anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Hem oldukça bilindik bir hikaye olduğu için hem de ilgilenenler Google'dan baktığında karşılarına binlerce detaylı sayfa çıkacağı için. :) Bizim izlediğimiz oyunda Operadaki Hayalet'i Howard McGillin ve Christine'i ise Jennifer Hope Wills oynuyordu. Bu süper müzikali ve oyuncuların süper performanslarını Broadway'de izleme şansını yakaladığım için inanılmaz mutluyum. Oyun sırasında elbette fotoğraf çekimi yasaktı. Bu yüzden sadece oyun başlamadan önce ve perde arasında oturduğumuz yerden sahneyi çektik.1 yorum:

Udeh dedi ki...

Güzel..