Masaj - Pilates - Hamilelikte Yoga

Alfa Basım Yayın Dağıtım'dan taptaze üç yeni kitap daha çıktı. Üçünü de sizler için çevirdim. :) Evimde beni bekleyen kitapları henüz ben de sadece webden gördüm. İşte karşınızda: Masaj - Pilates - Hamilelikte Yoga

Masajın kısa tarihçesi, aromatik yağ çeşitleri ve yağ karışım önerileri, temel masaj hareketleri, adım adım uygulanabilecek tam kapsamlı masaj, özel durumlarda masaj (örn: hamileler, yaşlılar, bebekler için) gibi konularla ilgili yazılmış güzel bir masaj kılavuzu. Resimli ve okuması da uygulaması da çok keyifli bir kitap.Pilates'in doğuşu, doğru duruş pozisyonları, temel anatomi bilgisi, bunlara dayanarak oluşturulan egzersiz hareketlerinin ardında yatan ilkeler, adım adım egzersiz programı (başlangıç, orta ve ileri seviyede), bu egzersizin fiziksel ve zihinsel yararları üzerine yazılmış, açıklayıcı resimlerin yer aldığı keyifli bir kitap. Daha esnek, uyumlu ve dengeli bir vücuda sahip olmak için Pilates birebir. Bu kitap ile evinizde de Pilates yapabilirsiniz.


Hamilelikte yapılabilecek güvenli bir egzersiz türü olan yogayı tercih eden başlangıç seviyesindeki anne adayları için çok yararlı bir kılavuz. Hamilelikte bedenin ve ruh halinin yaşadığı değişimie nefes ve gevşeme tekniklerine, ayakta, oturarak ve daha ileri seviyedeki yogacılar için baş-aşağı yapılan çeşitli duruşlara ve bedeninizi doğum sonrasında yeniden forma sokacak doğum sonrası duruşlarına yer veren ve açıklayıcı resimlerle destekleyen harika bir kitap.


İlk ikisini sağlıklı ve kaliteli yaşam meraklısı herkese, üçüncüsünü ise sağlıklı ve kaliteli yaşam meraklısı anne adaylarına tavsiye ederim. :)

Hiç yorum yok: