Aşk Her Yerde

Size bir iyi, bir de kötü haberim var. Önce hangisini söyleyeyim? İyi olanı mı? Peki, o zaman söylüyorum: Bugün Duru Tiyatro'da Emre Kınay ve Pelin Körmükçü'nün başrollerini paylaştığı muhteşem bir oyun izledik. "Kötü haber ne?" diyeceksiniz şimdi. Onu da söyleyeyim: Sezonun son oyununu biz izlemişiz! (Gerçi kendi sahnelerinde sergiledikleri son oyun, birkaç oyun da İstanbul'un çeşitli sahnelerinde oynayabilirler.) Yani sizler ancak önümüzdeki tiyatro sezonunda gidebileceksiniz gibi görünüyor. Ama Ankaralılar için hala bir şans var. Çünkü Duru Tiyatro turneye çıkıyor ve "Aşk Her Yerde" adlı muhteşem oyun 15-16-17 Mayıs'ta ANKARA D.T. Çayyolu Tiyatrosu'nda sahnelenecek. Benim canım Ankaram'a tiyatro bileti dayanmaz, anında tükenir, o yüzden hemen biletlerinizi alın.

Oyunun konusu kısaca şöyle: Orta yaşlarda, kaçık kızıyla (Bahar Yanılmaz) ve babasıyla (Sait Genay) birlikte rutin (!) bir yaşam süren, boşanmış bir istatistikçi olan Leonard (Emre Kınay), bir yandan da kitap yazmaktadır. Teyzesi Myrtle Banbury (!) sayesinde yayınevi sahibi Harriet Copland (Pelin Körmükçü) ile tanışır ve bu rutin yaşam hoş bir şekilde renklenir! :)


Çok keyifli bir oyun olan Aşk Her Yerde'de performans olarak Emre Kınay'ı ilk sıraya yerleştiriyorum. Oldukça zor olan rolünün üstesinden son derece başarılı bir şekilde gelebilmiş. Oyunun yönetmeni de Emre Kınay. Özgün adı "NOBODY IS PERFECT" ve yazarı ise Simon Williams.

Emre Kınay'ın kızı Duru'nun adını verdiği Duru Tiyatro'nun yeri ise çok kolay: Kadıköy Anadolu Lisesi'nin yanı. Açık adres ve ulaşım bilgileri için buraya da bakabilirsiniz.

Kahkahalara gülmeye hazır olun! Şimdiden iyi seyirler...

Hiç yorum yok: