LÖSEV - Ulusal Kemik İliği Bankası Açılıyor!!!

Daha önce de LÖSEV'in faaliyetlerinden ve benim de LÖSEV gönüllüsü olmaya karar vermemden bahsetmiştim. Sizlere sık sık LÖSEV'den bahsetmeyi umduğumu da yazmıştım. (Aslında LÖSEV'i ve bu tür kurumlara maddi veya manevi katkılarda bulunmanın önemini hatırlatmak adına gerçekten de sık sık yazmam gerekiyor olabilir. Ama insan çekiniyor da... Sanki "bakınız ne kadar iyiyim ben" diye okuyanların gözüne sokuyormuş gibi görünmek de istemedim açıkçası.)

Neyse, biz LÖSEV gönüllüleri olarak birkaç kez toplandık. Lösemili çocukların ailelerine Pınar gıda ürünlerinden oluşan yılbaşı kolileri hazırlandı, kolilerin üzerlerine tek tek isimler yazıldı ve bantlandı. Firmalardan yardım amaçlı gönderilen ve depoda dağınık bir şekilde duran temizlik malzemelerinin, tuvalet kağıtlarının ve benzeri ürünlerin düzenlenmesi için bir araya geldik. En son 9 Mayıs Cuma günü lösemili çocukların ailelerine giysi kolileri hazırladık ve içlerine çocuklar ve kardeşleri için oyuncaklar koyduk.

Abartıp, kendimi de koliye koyuyormuşum az kalsın... :)

Gelelim asıl müjdeli habere: LÖSEV'in katkılarıyla Türkiye'nin ilk Ulusal Kemik İliği Bankası açılıyor. KIDBank ile ilgili detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz. Yalnızca bir tüp kan vermeniz gerekiyor. Kanınız incelendikten sonra verileriniz bu bankada saklanıyor ve ihtiyaç olması durumunda sizden yeniden kan vermeniz isteniyor. (Bu olasılık son derece düşük, ama donör olabilme olasılığınız varsa aklınızda olsun: sizin sağlığınızı etkileyecek herhangi bir durum söz konusu değil! Yalnızca bir kez daha kan veriyorsunuz, o kadar! Yani sonrasında yaşanacak süreci düşünerek çekinmeyin!!)

Donör olmak istiyorsanız bu formu doldurmanız ve gerek duyulması halinde LÖSEV yetkililerinin sizi aramalarını beklemeniz gerekiyor.

Bu tür vakıflarla ilgili herkesin yapabileceği maddi ya da manevi, küçük ya da büyük, önemli ya da önemsiz görünen, ama kesinlikle anlamlı bir şeyler olduğunu unutmayın. Bugün bunların neler olabileceğini düşünmeye ne dersiniz?

Hiç yorum yok: