Havalı (!) Bir Yemek! :)

Galata Kulesi yüksekliğinde, gökyüzünde asılı olarak kahvaltı, yemek, toplantı, vs yapmak ister misiniz? "Aman Tanrım, ne muhteşem bir deneyim!" diyenleriniz çıkabilir, ama bana "hayalgücünü sınırlamamak" yerine biraz "hayalgücünün suyunu çıkarmak" gibi geldi bu fikir..:)

Yurtdışında birçok ülkede verilen bu hizmet artık Türkiye'de de mevcut. İlgilenenler ve maksimum 22 kişi kapasiteli yemek masasında yer ayırtmak isteyenler bu linke tıklayabilirler.


Benim bu fikri neden o kadar beğenmediğimi soracak olursanız hemen söyleyeyim:

Birinci ve en önemli neden, o kadar tantana sonrasında hazırlanıldı, kalkıldı, ortadaki üç kişilik boşlukta duran aşçı ve garson hizmet etmeye başladı, ilk kadehinizi içtiniz ve beklenen an geldi!! Evet, ihtiyaç molası vermeniz gerekiyor! Ayrıca adı üstünde ihtiyaç bu! Yani karşılanması zorunlu ve sayısı belli değil! Ayrıca masada yalnızca siz de yoksunuz! Vinç, tuvalet için tüm masayı 1 dakika içinde aşağı indirebiliyormuş. Masada yalnızca benim için en az 3 kez inileceğini, diğer insanlar için de birer kez inileceğini düşünürsek, yaklaşık 20 kez in-çık yapıyoruz. Demek ki neymiş? Havada yemek değil, asansörde yemek yiyecekmişiz! :)

İkinci neden, arabada emniyet kemeri kullanılmasına karşı değilim, ama yemek yerken emniyet kemeriyle oturduğumu düşünemiyorum!! En son mama sandalyesinde falan o kadar sıkıntı içinde ve zaptedilmiş durumda oturmuşumdur heralde...

Üçüncü ve son neden ise, teknede deniz tutanlar olabileceği gibi havadayken de yükseklik korkusu olanlar, aşağıya bakıp başı dönenler, midesi bulananlar, vs gibi pek çok çeşitli insan olabileceğini düşünüyorum. Hiç düşündünüz mü, ya siz keyifle yemeğinizi yerken önünüz, arkanız, sağınız, solunuz yediğinden çok çıkaran insanlarla dolu olursa? Peki, ya siz onlardan biri olursanız?

Ayrıca bunun doğal bir durum olmadığı şurdan belli: Yaşam boyu havada uçan kuşlar bile yemek yerken bir ağaç dalına ya da başka bir yere konuyorlar!


İlla ki güzel manzara görmek istiyorum diyorsanız, çıkın Galata Kulesi'ne, Rumeli Hisarüstü'ne, Ulus Parkı'na... İstanbul'da binlerce yerden doyumsuz bir manzarayı izleyebilirsiniz. Yemek de yemek istiyorum derseniz buyrun Vogue'a, 360'a, Leb-i Derya'ya, Litera'ya... Valla, şunun yerine beni Kapadokya'da falan yapıldığı gibi İstanbul'un üzerinde balonla gezdirseler bin kat tercih ederim. Ama elbette, zevkler tartışılmaz!

Siz bakmayın bana, "Gökyüzünde Yemek" yemek isterseniz,

Rezervasyon ve bilgi almak için: bilgi@gokyuzundeyemek.com adresine mail atabilir veya 0-212-244 82 64 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Hiç yorum yok: