İnci mi, Yoksa Burç Lebon mu?

Geçenlerde takip ettiğim bloglardan birinde (Mutfak Faresi - gezindiğim yerler listesinden bakıp, tıklayabilirsiniz) Burç Lebon'un profiterolünün methini duymuş ve deneyeceklerim listesine almıştım. Bugün bu güzel havada Beyoğlu pasaj turu yapmak için çıktığımda Burç Lebon'a da uğradım. Asla eksik kalmamam gerek! Hem de Cengiz Semercioğlu'nun da İnci Pastanesi'nden daha güzel profiterolü var diye yazdığını duymuştum... O zaman benim de denemem ve fikrimi söylemem gerek. Veee işte söylüyorum: Ben de oyumu Burç Lebon'dan yana kullanıyorum! Zaten İnci'nin profiterolünün ne özelliği olduğunu ve insanların neden bayıla bayıla yediklerini hiç anlayamamışımdır! Kremasında süt olduğundan bile emin değilim!

Bu klasik eski tip pastanelere benzeyen küçük dükkanın web sitesinden ürünleri ve yeri hakkında bilgi alabilirsiniz. Tarifi çok kolay aslında. Richmond Otel ve Leb-i Derya'ya inen Kumbaracı Yokuşu'nu bir iki adım geçince önünüze çıkacak.

Bu arada ben neden bunu denenecekler listeme koymuştum? Profiterol sevmem ki? Yalnızca merak mıydı? Hımm, şimdi hatırladım! Kocam profiterole bayılır..:) Zaten ben de ona paket yaptırdım. Dönüş yolunda da kendime Mado'dan dondurma aldım! Eve gelince kahvem eşliğinde kocamın paketinden bir kaşık alıp, lezzet testimi de tamamladım ve sizleri bilgilendirmek için buraya geldim..:)

Burç Lebon'un profiterolünü gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

Hiç yorum yok: