Dikkat PMS!

Dikkatli okurlarım yazılarımdan birinde yılda 12 kez "kriz geçirme" özelliğim olduğundan bahsettiğimi hatırlayacaklardır. Bu krizler kimi zaman cinnet geçirme şeklinde, kimi zaman ise dengesiz ruh halleri olarak ortaya çıkabilirler. Her ikisi de evdeki olumlu enerjiyi yok etme anlamında aynı derecede etkilidir. Ama en azından yalnız olmadığımı bilmek güzel! Dünya üzerindeki milyonlarca kadının her ay yaşadığı bu problemin adını biliyorsunuz: PMS (âdet öncesi sendromu)!

PMS'nin her ayın 2-3 gününü mahvettiğini düşünürsek, her yılın yaklaşık bir aylık döneminde tehlikeli birer psikopat misali ortalıkta dolaştığımız gerçeği ortaya çıkıyor!

Şimdi gelin hep birlikte gülelim bu ağlanacak halimize! :) (her karikatürün altında Türkçe mealini bulacaksınız!)


(ONDAN) KORKUN!
HEM DE ÇOK KORKUN!KORUYUCU BAŞLIK TAKMANIZ ZORUNLUDUR!
PMS BÖLGESİ


Kadının kitabı: PMS ile Baş Etmenin Yolları
Erkeğin kitabı: Kayık Yapma Kılavuzu

"PMS Restoranımıza hoşgeldiniz. Bugünkü spesiyalimiz Hershey Bar'lı lazanyadır. M&M çorbası ve sıcak tatlı soslu Snickers püresi ile servis edilir." (Cinnet geçirmeyenlerinize de tatlı krizleri tanıdık gelecektir.. :) )

Kamyonun üzerinde: "EYALET POLİSİ - PMS ÖZEL TİMİ" (böyle bir departman oluşurulması hiç de fena fikir değil aslında!)

"Etrafınız sarıldı, Bayan. Kocanızın testislerini bırakın ve kavgasız gürültüsüz dışarı çıkın!""İyiyim. Senden nefret ediyorum. Seni seviyorum. Dondurma istiyorum. Yanıma gelsene. Git başımdan! Portakal?"

Hah, işte ilk iki resim dışında bir de bu sonuncusu bana en yakın olanı! Dengesiz ruh hali! Bu karikatürde de bir eksik var gerçi ve onunla ilgili herhangi bir şeye rastlamadım. (Acaba "yalnız değilim" derken bu konuyu atlamış mıyım?) Gülerken ağlamak! İso'cum, sinirli olduğumda değil, bir şeylere kahkahalarla gülerken ağlamaya başladığımda "Benim okumam gereken birkaç dosya var" der ve arkasına bakmadan yanımdan uzaklaşır. Demek ki benim durumumda tehlike çanları biraz farklı çalıyor! :)

Aşağıda ormanların kralı da olsa, PMS yaşayan bir dişiye bulaşmamanın en akıllıca hareket olduğunu bilen bir erkek aslan görüyorsunuz:Neyse! Zorlukları var elbet, ama bir kez daha dünyaya gelecek olsam, yine kadın olarak gelmeyi isterdim! Benim tekrar gelişime kadar bilim adamları da PMS için sakinleştirici bitki çaylarından daha güzel çözümler bulurlar herhalde!

Hiç yorum yok: