Alkol-severler İçin Yararlı Bilgiler :)

Öncelikle ünlü İngiliz dergisi Food and Travel artık Türkiye'de! Ben şimdiden abone oldum bile; yeme-içme-seyahat ile ilgilenen herkese bu dergiyi tavsiye ediyorum. Eylül sayısında gördüğüm iki haberi de hemen sizlerle paylaşmak istedim. Tesadüf eseri iki haber de alkollü içkilerle ilgili (ya da "algıda seçicilik" sonucunda koca dergide bu iki haberi yakalamış olabilir miyim acaba?)!


İlk olarak Yunanistan'ın ünlü uzosu Ouzo Plomari'nin artık Türkiye'de de bulunabileceğini uzo-severlere müjdeleyeyim. Isidoros Arvanitis tarafından 1896 yılında Lesbos Adası'nda kurulan Ouzo Plomari adlı küçük şirket, 1994'e kadar yerel bir marka olarak kalmış. 1994'ten itibaren ise dünya piyasasına sürülmeye başlanmış. Bu sayfada genellikle denediğim ürünler hakkında yazıyorum. Her ne kadar rakı kadar bayılmasam da uzoyu severim. Milenyuma Atina'da girdiğimiz 2000 yılındaki yaklaşık 1 haftalık Yunanistan tatilimizde de bol bol ve çeşit çeşit uzo içmiştik. Ouzo 7 ve Mini markaları da fena değildi diye hatırlıyorum, ama Plomari'ye bayılmıştık. Ben şişesini de çok sevmiş ve yıllarca zeytinyağı şişesi olarak kullanmıştım. Hâla evimde boş bir tane Plomari şişesi de duruyor! Plomari'yi bT Satış Paz. ve Tic A.Ş. Türkiye'ye getiriyor. Yakında marketlerde göreceğimizi (hatta belki de görüyoruzdur, henüz bakmadım) umuyorum.

İkincisi ise İstanbul içinde 24 saat online hizmet sunan İçki Sepeti adlı şirket. Yemek Sepeti'nden sonra İçki Sepeti'nin de güzel bir fikir olduğunu düşünüyorum ve kendilerine başarılar diliyorum! (Yakında müşterileri de oluruz gibi geliyor bana!:)) Bu web sitesinden alkollü ve alkolsüz içeceklerin yanı sıra çerez, puro, çikolata, vs gibi ürünler de sipariş edebiliyorsunuz. Internet erişiminiz yoksa 444 40 60 no'lu telefondan sipariş verebilirsiniz. Hipermarket fiyatlarıyla hizmet veren siteden alışveriş yaparken alt limitinizin 30 YTL olması gerektiğini unutmayın. Eviniz hangi semtte olursa olsun, siparişiniz yarım saat içinde kapıda!

Not: Bu yazımın 18+ kategorisi için bir yazı olduğunu belirtmeme gerek yoktur herhalde! Ayrıca içki reklamlarının sonunda yazan "Drink Responsibly" ifadesinin anlamını da bildiğinizi düşünüyorum. Bilmeyenler için bir kez daha söyleyeyim: "Ağzınızla için, (başka bir yerinizle) değil!" (Çevirmenimiz burada birebir çeviri yapmamış, kendini tutamayarak olaya kendi yorumunu katmıştır!)

5 yorum:

İpek Ş. dedi ki...

benim bildiğim www.aloicki.com diye bir site var, yaklaşık 1 senedir oradan sipariş veriyorum; memnunum; tavsiye ederim:)

mutfakfaresi dedi ki...

Bu kadar mı olur. Derginin ilk sayısını ben de almıştım ve bir yazı yazmayı düşünüyordum ki senden geldi. Hatta Sezen Aksu konserinde giydiğin ve çok kıskandığım :o) o muhteşem sarı yağmurluğa benzer bir yağmurluk hediyesi var, ben kırmızı aldım ve arabanın bagajına acil durumlar için attım.

Imge dedi ki...

İpek,

Aloicki.com da not edildi, teşekkürler. :) Ama sanki içkisepeti'nin fiyatları daha uygun gibi...

Mutfak Faresi,

Ben de o yağmurluk beni hem Sezen aksu'da hem de Venedik'te idare etti, artık kesin parçalanır diye hevesle dergiden çıkan yağmurluğa atladım, ama lacivert bir XL yağmurluk çıktı şansıma!! Dolayısıyla artık İhsan'ın yeni bir yağmurluğu var! :) Ben de cep yağmurluğuma kaldım yine.. :)

Ayşen Demir dedi ki...

bence ickimgelsin.com 'un fiyatları çok daha duygun , marketlerden bile uygun. Üstelik çok çeşitli ürünler de var. Yeni şeyler denemek isteyenler için. Yaptığım alışverişlerden hep memnun kaldım, tavisye ederim:)

Imge dedi ki...

Ayşen,

Teşekkürler. Bir dahaki sefere aklımda olacak. :)

Sevgiler.