Turkcell ile Hayata Bağlanmaya Devam!!

İtiraf ediyorum: Doğan Medya Grubu'nun gazına gelip, Turkcell'e sinirlenenler arasında ben de vardım. Çıkan habere önce inanmamıştım, ama iki gün boyunca Hürriyet'in web sitesinde baş haber olarak yayınlanınca ve Turkcell'den bir açıklama gelmeyince ne yalan söyleyeyim kızmıştım Turkcell'e... Üzerine üye olduğum mail grubundan Nedim Saban'ın yazdığı bu yazı gelince artık kesin emindim Turkcell'in "bir kesimi" elinde tutmak için Mustafa filmine sponsor olmadığına..

Ama bu son olmuştur! Bir daha asla büyük tantanalarla verilen bir Doğan Grubu haberine güvenip de işin aslını öğrenmeden tepki vermek yok! Zaten uzun zamandır ellerindeki bu kocaman medya gücünü doğru düzgün kullandıklarını görmediğim bu grubun her haberine şüpheyle yaklaşmak gerekiyor demek...

İşin aslı belli oldu. Turkcell, Vatan Gazetesi'ne reklam vermediği için Doğan Grubu da tam da numara taşımanın gündemde olduğu bu günlerde ona karşı karalama kampanyası başlatmış meğer! Her zaman diyorum zaten, bizim dış düşmanlara hiç ihtiyacımız yok! İçeride birbirimizi yer, bitiririz zaten!

Bu arada Mustafa filmini izledikten sonra Turkcell'in açıklamasını da çok mantıklı bulduğumu belirteyim. Hatırlarsınız, şuna benzer bir açıklama yapmışlardı: "Filmi izledikten sonra sponsorluktan vazgeçtik çünkü biz Atatürk’ün dehasını, liderliğini dünyaya tanıtacak, onu yüceltecek bir film bekliyorduk ama filmi seyredince onu yıpratabileceğini görünce vazgeçtik. Film Ata'nın özel hayatına çok giriyor. Biz de bunun bir parçası olmak istemedik." Sponsor olmadı diye Turkcell'i yerden yere vuranlar filme sponsor olan Sabancı'yı niye alkışlamıyorlar acaba? Turkcell'in web sayfasına tıklar tıklamaz bu konuyla ilgili kamuoyuna yaptıkları duyuruyu görebilirsiniz.


Bu çok sevdiğim şirketten çok da sevmediğim bir başka şirketler grubu yüzünden şüpheye düştüğüm için kendime çok kızıyorum. Kendi adıma da Turkcell'den özür diliyorum. (Bu konudan daha önce de bahsetmiştim, ama daha detaylı yazmak istedim, çünkü hâlâ konuyla ilgili şüpheli mailler dolaşıyor.)

Her yıl 10.000 kız öğrenci çağdaş Türkiye’ye katkı sağlasın ve Atatürkçü yetişsin diye Kardelenler projesine destek olan Turkcell'e ve Selocanlar'a güvenmeye devam! Turkcell'le hayata bağlanmaya devam!

2 yorum:

çiLekLisüt dedi ki...

Bu konuyu yazman güzel olmuş ben de değinmeye çalışmıştım burda.

Imge dedi ki...

senin de eline sağlık..:)