Daylife

Dünkü programıma kaldığım yerden devam ediyorum, çünkü şahsi 10 Kasım etkinliklerim sonrasında Gizem'in de uyanmasıyla birlikte onunla Valikonağı ile Rumeli Caddesi'nin kesiştiği köşede buluşmaya karar verdik. Aklımda bir yer daha vardı. Görmek istiyordum, ama aslında emin de değildim nasıl bir yer çıkacağından.

Evet, istikamet Amerikan Hastanesi! Yok canım, Allah korusun, hasta falan değiliz! Sanat galerisine gidiyoruz. Yanlış duymadınız, hastaneye ait bir sanat galerisi açılmış. Ana giriş kapısının hemen solunda "Operation Room" (yani Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi) girişi bulunuyor. Şu an ise 31 Aralık'a kadar sürecek Sandra Mann'ın Daylife adlı fotoğraf sergisi var.İşte böyle yukarıdaki gibi gündelik yaşama ait fotoğraflar göreceksiniz! :) Şaka bir yana, 1970 doğumlu sanatçının fotoğraflarının ilginçliği kadar ergen bir genç kız olan "Marie Therese'nin Odası" adlı enstelasyonu da oldukça değişik ve ilgi çekici. Bu karmakarışık odada genç kızın defterleri, star posterleri, oyuncakları, mektupları, müzik seti, vs gibi pek çok obje bulunuyor. Aşağıdaki gibi içeriden bangır bangır müzik yükseleceğini tahmin edebileceğiniz tam bir çekilmez ergen odası! (Resim istanbul.com sitesinden alınmıştır. Hatta hastaneye ait bir galeri olduğu da ilk kez buradan öğrenilmiştir..:))

Buradan çıkışta Gizem'le Starbucks'ta oturup uzunca bir süre memleket meseleleri konuşulmuş ve ardından da dedikodu yapılmıştır. Bu seans yazarınıza çok iyi gelmiştir. Ama artık eve gidip hazırlanması gerekmektedir. Çünkü daha 3 Maymun'a gidecektir.

Hiç yorum yok: