Karnında ya da Kucağında Bebeği Olanlara Duyurulur! :)

Taze taze iki kitabım daha yayınlandı, hemen sizlere haber vereyim dedim. İlgilenebileceğini düşündüğüm bir sürü kişi hemen aklıma geldi bile... Eee, bir 30 yaş grubu kadını olarak etrafım kucağında ya da karnında bebek taşıyan arkadaşlarla çoktan doldu! :)

İlk kitabımız Bebek Masajı. Masajın iyileştirici ve rahatlatıcı bir etkisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bu yararların yalnızca yetişkinler için geçerli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü masajın bebekler ve çocuklar üzerinde de son derece yararlı etkileri bulunuyor. Kolik gibi yaygın görülen çocuk rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olan tedavi edici özelliğinin yanı sıra anne-baba ile çocuk arasında güven oluşumu ve bağ kurma açısından da masajın yararları son derece fazla. Son derece basit uygulamalarla bebeğinize masaj yapmayı öğrenmek isterseniz, Dr. Alan Heath ve Nicki Bainbridge adında bir sağlık uzmanı ve danışman çocuk psikologu tarafından yazılmış ve çevirisi benim tarafımdan yapılmış bu kitabı alabilirsiniz.

İkinci kitabım ise henüz fiziksel olarak bebeğiyle karşılaşmamış olan ama bebek yapmayı düşünen veya heyecanlı bir bekleyiş içinde olan anne adaylarının ilgisini çekecektir: Hamilelik Güncesi. Dr. Miriam Stoppard tarafından yazılan bu keyifli kitap da hamileliğin öncesi, hafta hafta 9 aylık dönemi, sonrası, hamilelik sırasında karşılaşılabilecek durumlar, bebeğinizin her geçen ay nasıl bir gelişim gösterdiği gibi her anne adayının ilgisini çekebilecek konuları anlaşılır ve sıkmayan bir dille anlatıyor. Kitabın her sayfasında kendi yaşadıklarınızı da not edebileceğiniz bölümler bulunuyor. Adı üzerinde, o bir günce! Sizin "Hamilelik Günceniz" olmak için tasarlanmış bir kitap!

Evet, hamileler ve bebeklerine masaj yapmak için yanıp tutuşanlar toplanın! Kitapçılarda kuyruklar oluşturarak bu muhteşem kitapları alın! Ben de geliyorum yanınıza. Birkaç kitap imzalarım sizin için, o da benim havam olur! :)

Not: Resimleri mavi battaniyemi fon yaparak kitapların resmini çekmeye üşendiğim için Hepsiburada.com sayfasından aldım. Siz de oraya gidip kitapları alabilirsiniz.

5 yorum:

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

hani doktorların işine biraz da mesleki ya da teknik baktığı gibi sende çevirisini yaptığın bu konularda sanırım olaya biraz böyle bakmak durumunda kalacaksın :)

Imge dedi ki...

Kıymet,

bu konulara dönüp "bakmayı" henüz beceremedim, kaldı ki teknik bakayım..:))

Ama dediğin doğru sanırım.. (Olumlu ya da olumsuz) Mesleki önyargı durumu da denebilir aslında.

mutfakfaresi dedi ki...

eline sağlık! Tanrım Kerem kolikti ve ben o günleri hatırlamak bile istemiyorum!!!

Imge dedi ki...

neyse ki atlatmışsınız o günleri anne-oğul..:) Kerem'e kardeş gelecek olursa sana iki kitaptan da birer tane imzalarım.. Bunun için çocuk yapılmaz sanıyorum, ama yine de haberin olsun..:))

mutfakfaresi dedi ki...

:o)) çok düşüncelisin İmgecim! Sağol varol.