Biri İstanbul'dan Diğeri Ankara'dan İki Yaratıcı İsim

Geçtiğimiz on günün benim için pek keyifli geçtiğini söyleyemeyeceğim. Ama yaşadığım keyifsiz durumları paylaşmak niyetinde de değilim. Hem herkesin derdinin kendine yettiği şu dönemde kendimle ilgili bunalımlı yazılar yazmayı istemiyorum, hem de sıkıntılı konulardan bahsederek bunları tekrar tekrar yaşamayı ve büyütmeyi istemiyorum. Yine de son günlerde "her şeyin başı (fiziksel ve ruhsal) sağlık" sözünün önemini bir kez daha kesin ve net bir şekilde anladığımı belirteyim.

Neyse, gelelim yeni keşfettiğim yaratıcı isimlere. Birincisi City's Alışveriş Merkezi'nin beşinci katında yer alan Toprak Sanat Galerisi'nde halen devam etmekte olan Karma Sergide de eserleri bulunan Canan Berber. (Aşağıda eklediklerim dışında bu linke tıklayarak sergilenen eserlerin bazılarını görebilirsiniz.) Resimlerinde Hitit gelinleri,elma, nar ve balık temalarının yanı sıra taşlar, pullar ve birçok değişik malzemeleri kullanan Canan Berber'in eserlerine bayıldım! Yolunuz düşerse mutlaka görmenizi tavsiye ediyorum. Bu arada sergide İsmail Acar'ın tabloları da yer alıyor. Bu karma sergideki ikinci favorim ise Sibel Kurt oldu.
İkinci isim ise Ankara'dan Aynur Demir. Yağlıboya, suluboya, kağıt hamuru, rölyef ve boyutlu resim sanatı alanlarında eğitimler de veren Aynur Demir, aynı zamanda Arı Okullarında resim öğretmenliği de yapıyormuş. Eserlerinin bir kısmı şu an "mini bir sergi" halinde 365 AVM'nin alt katında sergileniyor. Ankaralılara duyurulur! Aynur Demir ve benim çok hoşuma giden eserleri hakkında bilgi almak için sanatçının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Benim beğendiklerimden bazıları:İlk resimdeki gelincikler ve çiçekler tablodan dışarı fırlamış durumdalar. Kağıt hamuru tekniği o olsa gerek diye düşündüm ve çok beğendim. Gelincikler dışında da çiçekli manzara resmi örneklerini ve Aynur Demir'in diğer eserlerini web sayfasındaki Galeri bölümünden görebilir ve sipariş ve eğitimler hakkında bilgi almak için de İletişim bölümüne göz atabilirsiniz. Bu arada nazarlık figürüne çok bayılmasam da bu sergideki nazarlıklı resimleri de çok beğendim. (Bunlara da göz atmanızı öneriyorum.)

Şimdi izninizle uyumaya gidiyorum. (Bu aralar gecem ve gündüzüm birbirine karıştığı için yaşam saatlerim de biraz değişti haliyle!) Ama siz bu güzel havayı değerlendirin ve kendinizi dışarı atın derim. Yolunuz düşerse bu sergileri de görmeyi ihmal etmeyin! İyi gezmeler!

Hiç yorum yok: