Zengin Olmanızı İstiyorum!

Öncelikle hemen havamı atayım: Karşınızda Donald Trump'ın çevirmeni duruyor!! :) Uzun zamandır şu kitap bir yayınlansın da hava atayım diye beklemiştim ve sonunda beklediğim an geldi! Robert Kiyosaki doğal olarak güme gitti, ama ne yapalım Donald Trump gibi bir dolar milyarderinin yanında Kiyosaki gibi bir milyonerciğin geri planda kalması normaldir elbet!

Şaka bir yana, gerçekten de milyonlarca ve hatta milyarlarca doların sahibi olan ve pek çok alandaki faaliyetlerini başarıyla yöneten bu ünlü iş adamları neden zengin olmamızı istiyor olabilirler? İşte bu sorunun yanıtının ikisinin ortaklaşa yazdığı "Zengin Olmanızı İstiyoruz" adlı bu kitaptan öğrenebileceksiniz. Taze taze Alfa Yayınları'ndan çıkan ve çevirisini benim yaptığım bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.

Parasal sorunların para ile değil finansal eğitim ile çözülebileceğine inanan bu iki başarılı iş adamının eğitmen yönünden öğrenebileceğimiz pek çok şey bulunuyor. Günümüzde tüm dünyayı etkisi altına almış olan finansal problemlere karşı yetki devretme zihniyeti ile hiçbir şey yapılamayacağından bahsedilen kitapta insanların devletin/ailelerinin/işverenlerinin kendilerine bakmasını beklememeleri gerektiği vurgulanıyor. Kısacası herkesin hayatlarının finansal kontrolünü ele almalarının önemini ve yollarını anlatarak insanlara balık tutmayı öğretmeye çalışan iki rol modeli var karşınızda!

Özellikle günümüz koşullarında herkesi ilgilendirdiğini düşündüğüm bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Zengin olmak, bugünün dünyasında her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Bu sayede problemin bir parçası olmak yerine çözümün bir parçası olabilirsiniz. Bu sayede emekliliğinizde devletin size ödemesini umduğunuz sosyal sigortaya, işyerinizden almayı beklediğiniz emeklilik ikramiyesine, ailenize veya herhangi bir kişi ya da kuruma muhtaç olmadan yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Sizce de tüm bunları sağlayacak bir finansal bilinci kazanmaya değmez mi?

2 yorum:

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

vay zengin olmanında formülüde açıklandı İmge'den kim tutar artık beni buralarda :)
tebrikler..
kalıcı birşeyler bırakmanın hazı çok büyük olmalı.

Imge dedi ki...

teşekkürler kıymetcim.. eninde sonunda kendime de bir faydam dokunacak eminim!! :)) şaka bir yana, kitap çevirisi işinin en keyifli yanı bu gerçekten de..