Dudu Tresca'nın Gözüyle Panoramik İstanbul

Works reklam ajansından Sinan Aksoy aramış, Dudu Tresca da taa Brezilyalardan kalkıp gelmiş İstanbul'a...İyi ki de gelmiş! Çünkü o 360° (panorama) fotoğrafçılığının en ünlü isimlerinden ve öncülerinden biri! Aslında daha önce gelmiş, forotoğrafları da Veliefendi Hipodromu'nda sergilenmiş ve ben duymamışım. Şimdi ise yoğun istek üzerine tekrar sergilenen panoramik İstanbul fotoğrafları bu kez Beşiktaş İskelesi'ne çok yakın olan Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde.

(Hiza olarak "tam Beşiktaş'taki Şampiyon Kokoreç'in karşısında" diye tarif edeyim de daha anlaşılır olsun... :) Peki "kokoreç" ve "sanat" aynı yazıda olur mu? Olur, hem de bal gibi olur! Çıkışta çeyrek ekmek kokoreç ve birkaç midye dolma götürebilirsiniz mesela.. Tüh ya, ben neden yapmadım ki?! Neyse, konumuza dönüyorum.)


Türkiye Jokey Kulübü'nün İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesine destek olmak amacıyla sponsor olduğu "İstanbul 360°" sergisinde ne gibi çalışmalar göreceğiniz hakkında bir bilginiz olsun istiyorsanız buraya bir göz atabilirsiniz. Sergide gerçekten de çok güzel İstanbul fotoğrafları bulunuyor. Yolunuz Beşiktaş'a düşerse bu güzel sergiye de uğramadan geçmeyin. Unutmayın, 15 Şubat'a kadar zamanınız var!

Bu güzel görüntüler sayesinde gözünüzün ve gönlünüzün açılması dileğiyle...

(Resim Binrota'dan alınmıştır.)

4 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

Süpersin :) Resimlere bakmak bile içimi açtı :)

Imge dedi ki...

tişkür..:)

mutfakfaresi dedi ki...

Bunu kaçırmamam gerek ama nasıl. Tamer Hartevioğlu'nu bilir misin? Panoramik Paris sergisini Fransız Kültür'de görmüştüm. Venedik'e ise gidemedim maalesef. Bir de sanırım onun da İstanbul projesi vardı.

Imge dedi ki...

Adını hiç duymamıştım, ama sorun değil, Google'lar buluruz elbet..:) Dudu Tresca ise bu Pazar son, bir kez daha hatırlatayım hani.. Kocacığını da alıp, bir vapura atlayıp, Beşiktaş İskelesi'nde inip, sergiyi gezebilirsiniz. Beni de arayın demek isterdim, ama ben çoook uzaklarda olacağım Cumartesi.. İstikamet Tüyap Turizm Fuarı!! :)