39 Basamak

Cuma akşamı Kenter Tiyatrosu'ndaydık. 39 Basamak adlı gerilim komedisi oyunu izledik. Gerilimin komedisinin absürdlüğü ortaya çıkardığını düşünüyorum. O yüzden bence işin gerilim kısmı kaybolup, komedi kısmı daha ön plana çıkıyor.


Oyunun konusunu sponsoru olan Efes Pilsen'in sayfasından aldığım haliyle kısaca aktarayım: "Oyunda Richard Hannay'nin (Hakan Gerçek), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmesi ve orada Annabella'yla (Demet Evgar) tanışarak kendini Londra'dan İskoçya'ya uzanan çok komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulması konu ediliyor."İzlediğim en keyifli oyun olduğunu söyleyemeyeceğim, ama çok beğendiğim oyuncuları yine muhteşem oyunculuklarıyla izlemek için bile gittiğime değdi. Demet Evgar'a zaten bayılırım. Bu oyunda da son derece başarılı olduğunu düşünüyorum. Hakan Gerçek ve Okan Yalabık da daha önce oyunculuklarını izlediğim ve çok beğendiğim iki isim olarak bu oyunda da süperlerdi. Zaten Bülent Şakrak ve Okan Yalabık'ın yan rollerdeki performansları süperdi! Rüzgarda yuvarlanan dikenli bir çalılığı oynamanın ne denli zor bir şey olduğunu kabul edersiniz, değil mi?

Mehmet Birkiye'nin kendi yorumuyla sahneye koyduğu 39 Basamak'ın biletleri için MyBilet'e tıklamanız gerekiyor. Oyuna bayılmayabilirsiniz, ama muhteşem dörtlünün her birinin oyunculuklarına şapka çıkaracağınıza eminim!

İyi seyirler..

5 yorum:

nymphea dedi ki...

Bende cok merak ediyorum bu oyunu, en kisa zamanda bilet almaliyim:)

Imge dedi ki...

şimdiden iyi seyirler o zaman..:)

mutfakfaresi dedi ki...

izninle başka bir açıdan yaklaşacağım. şu Okan pek yakışıklı geliyor bana ki sarışın adam beğenmem ama şeytan tüyü mü var ne :o)))

Imge dedi ki...

Özlemcim, buradaki her yazıya istediğin her açıdan yaklaşmakta serbestsin... Sana özel izin verdim gitti! :)) Okan'ın yakışıklılığı konusunda ise sessiz kalma hakkımı kullanacağım.. :)

Cheap Cosmetics dedi ki...

I love this game.I have wondered this game from many blog,but really now i feel somehow relax.Thanks you so much..