Sevinin Küçükler, Övünün Büyükler, 23 Nisan Kutlu Olsun!

Büyük Önder Atatürk'ümüzün bir milletin geleceği olduğuna inandığı çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.

Hepimizin bildiği üzere 23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Başta Cumhuriyet'in bekçileri olan Atatürk çocukları olmak üzere tüm Türkiye'nin bayramını kutlarken Ulu Önder'imiz Atatürk'ten bir alıntı da yapalım:

Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.


Ataturktoday.com sayfasından aldığım aşağıdaki fotoğraf 23 Nisan 1929'da çekilmiş. Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal, Ankara Palas'taki çocuk balosunda Ömer İnönü ile birlikte:


(Duruşun asaletine, zarafetine ve şıklığa bakar mısınız? Bir devlet adamında bu duruşu görmeyeli çok olmuş değil mi? Özlemiş misiniz? Ben çok özlemişim doğrusu!)

1 yorum:

Cem Akkilic dedi ki...

BLOG ÖDÜLLERİ ADI ALTINDA YAPILACAK OLAN YARIŞMAYI (yarışma denilirse tabi) ANLAYABİLMEMİZ İÇİN 2008 DE DÖNEN ''DOLAPLARA''(!) BAKALIM.


ASLA KAZANAMAYACAĞINIZ ve NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BİR YARIŞMAYA KATILARAK, BİRİLERİNİN SİZİ SÖMÜRMESİNE İZİN VERMEYİN. GEÇEN YIL YAPILAN YARIŞMADA KİM NE KADAR OY ALDIĞINI BİLE ÖĞRENEMEMİŞTİ.

BİNLERCE EURO KAZANIP DERECE ALAN BİR KAÇ BLOGCUYA DEMO VİSTA KAKALAMIŞLARDI!

DİKKAT : ALEXA RANKINIZ 200.000 DEN AŞAĞI DEĞİLSE, BU YARIŞMAYA KATILMAYINIZ. GEÇEN YIL ZATEN KENDİ ARKADAŞLARINA DERECE VERMİŞLERDİ. Amaç katılımı artırıp, sponsorlara şirin gözükmek çünkü.


http://takunyalibidocusu.blogspot.com/