Cafe Zone

Uzun zamandır denemek istediğim, ama bir türlü fırsat bulamadığım Cafe Zone'a nihayet geçen hafta Çarşamba günü gidebildim. Cafe Zone'un sağlıklı ve leziz yemeklerini ve bir Nişantaşı mekanı olarak oldukça makul fiyatlarını duymuştum. Gerçekten de bu duyduğum yorumların hepsine katılıyorum. Ayrıca buna ek olarak burası masaların yanından kaldırımlarda yürüyen insanların geçtiği ve yanınıza arabaların park ettiği (benim de protesto ettiğim) Nişantaşı cafelerinden daha avantajlı bir yerde. Top Shop'un hemen karşısındaki ara sokakta Valikonağı'nın üstündeki ilk değil, hemen arkasındaki ikinci mekan Cafe Zone. Aslında dar bir ara sokakta olmanıza ve hemen yakınınızdan yol geçmesine rağmen kendinizi etrafı ağaççıklarla çevrilmiş küçücük bir bahçenin içinde oturuyormuş gibi hissediyorsunuz.

Buraya yakın iş yerlerinde çalışanların öğle yemeği için de tercih ettikleri Cafe Zone, yürüme mesafesindeki konumuyla bizim için de çok ideal bir yemek mekanı oldu. Bu seferki "biz" İso'cum ve benden ibaret olan biz değil ama... Essporto arkadaşlarımdan biriyle gittik Zone'a ve bir süredir sporda da görüşemeyen iki dişi (!) olarak sohbetin yoğunluğunu az çok tahmin edebilirsiniz. Hatta bir ara sohbetimizin yoğunluğu anlık gelişmeler, son dakika bağlantıları ve flaş haberlerle doruk noktasına ulaştı. Gerçi bugün yaptığımız konuşma sonrasında her şeyin biraz daha sütliman olduğunu öğrenmiş bulunuyorum, ama bugün de haberleşemeseydik bir arkadaşımı daha yaban ellere göndermiş olabileceğimden şüphelenmeye başlayacaktım! :)

Keyifli sohbet eşliğinde ben şarap, peynir tabağı, ızgara sebze tabağı söyledim. Izgara sebzenin ufak tefek bir oyalanma tabağı olduğunu düşünmüştüm, ama altındaki lavaş ve üzerindeki peyniri ile başlı başına doyurucu ve lezzetli bir tabaktı. Peynir tabağı da çok başarılıydı. Hatta House Cafe ile birlikte favori peynir tabaklarım arasına girdi diyebilirim. Balkan köftesinden son derece memnun kalan arkadaşım, o gün şaraba eşlik etmek yerine diyet kola içmeyi tercih ettiği için ben de kadeh Yakutlarım ile geceyi geçirdim. Bu arada fiyatlar hakkında bir fikir sahibi olmanız için bir şişe Yakut'un fiyatının da 45 TL olduğunu hemen belirteyim. Yazının başında da dediğim gibi hem Nişantaşı cafelerine hem de diğer birçok yere göre oldukça hesaplı bir yer burası... Menüsünde mevsime göre birtakım değişiklikler yapan ve organik ürünler kullanmayı tercih eden bu keyifli cafe hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya da bakabilirsiniz.

Afiyet olsun...

Adres: Kuyumcu İrfan Sok. No: 11 Nişantaşı
Telefon: 0212 296 65 90-91

3 yorum:

mutfakfaresi dedi ki...

Dışarıdan görüntüsü çok hoş. Nişantaşı'na ilk gididiğinde denenecek!

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

Ben devamlı geçiyorum önünden ama henüz gidemedim :) Peynir tabağı ve şarap için deneyebilirim :)

Imge dedi ki...

Özlemcim,

En kısa zamanda orada bir buluşma ayarlayabiliriz istersen..Ben ikinci kez giderim, hiç mahsuru yok! :)

Ata,

Zeytinyağlıları ve diğer sağlıklı tabakları da çok güzelmiş diye biliyorum. İşyerin yakınsa, ara sıra öğle yemeklerinde uğramalısın bence..