Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!


Geçen seneki 30 Ağustos yazımın aynısıyla ve en sevdiğim Atatürk resimlerinden biriyle Sevgili Sevgi'nin Fener Alayı'na katıldığımı gururla bildiririm. Bu yazıyı okuyup da Fener Alayı mimine katılmak isteyen herkes özel davetlimdir! :) Fener Alayımız büyüsün, şanımız yürüsün diyor ve sözü araştırmacı yazar Prof.İlknur GÜNTÜRKÜN KALIPÇI'ya bırakıyorum:

"Bugün bizi "ayağa kalkmayacak kadar destekle ama yere düşmeyecek kadar köstekle" politikası uygulamaya çalışan tüm ülkelere, iç ve dış düşmanlarımıza karşı en güzel cevabı ne zaman vereceğiz biliyor musunuz? Atatürk'ü anmayı bırakıp, anlamaya başladığımız zaman. Onu yakamızda taşıdığımız kadar fikir ve eylemlerimizde de taşıyabildiğimiz zaman. Onu özlediğimiz kadar özümsediğimiz zaman. Onunla yarışan, ama onu aşmış yeni Mustafa Kemalleri yetiştirebildiğimiz zaman...Yeni ATATÜRK’ler yetişiyor ve gelmekte!"

Sonsuza dek de yetişmeye devam edecek! Çünkü bu öyle bir zihniyet ki sonsuza dek geçerliliğini koruyacak kadar çağdaş, insancıl ve adil!

Hayatını Türkiye ve Atatürk araştırmalarına adamış, gerçek bir Kemalist olan Belçikalı Daniel Dumoulin'in dostlarına yolladığı 2008 yılbaşı tebrik kartlarına yazdığı mesajı hatırlıyor musunuz?

"Türkiye, Atatürk’ü Allah’a borçlusun, geri kalan her şeyi de Atatürk’e.."

Kimseye borçlu kalmak istemeyiz, değil mi?

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!

Ve hep birlikte yüzlercesini daha coşkuyla ve aydınlık bir Türkiye'de kutlamak dileğiyle...

6 yorum:

Sevgi Küçük dedi ki...

İmgecim günaydın! Bayramımız kutlu olsun canım benim.
Ve ağzına yüreğine sağlık. feneralayimiz.blogspot.com da yazına hemen link veriyorum. :)
Çok öptüm

Imge dedi ki...

Sevgicim asıl senin ağzına, yüreğine ve ellerine sağlık.. Süper fikir! Fener Alayımız'ın linkini de yazıma ekledim az önce.. Fener alayımızın çok coşkulu ve kalabalık olması dileğiyle..

Adsız dedi ki...

bir ışıkta burda varmış dedim geldim :)bayramımız kutlu olsun:)sevgiler

Imge dedi ki...

Asya Selda,

Işık selinde ve aydınlıklarda boğulmak dileğiyle..:) Sevgiler..

Zeynep Aşkın dedi ki...

Işık selinde ben de varım!

Imge dedi ki...

Süpersin Zeynep! :)