BSSD, Viaport ve Real

Geçenlerde spor merkezinden bir arkadaşımla Cafe Zone'da yemek yediğimizden bahsetmiştim. İşte o gece o arkadaşımdan henüz keşfetmediğim ve aslında burnumuzun dibinde olan iki tane alışveriş noktası olduğunu da öğrenmiştim. Bunlardan biri BSSD/Designers On Sale adıyla markalarının sezon sonu ürünlerini Fulya'da açtığı mağazasında satışa sunan Beymen'in sezon sonu mağazası, diğeri ise Selenium Twins'in altında açılan ve Fulya'nın tek hipermarketi diye reklamları yapılan, ama bir türlü deneme fırsatı bulamadığım Real marketti.

Bu Cumartesi İso'cuma takım elbise bakma bahanesiyle bize yürüme mesafesinde olan bu iki mağazayı da gezme fırsatı bulduk. Önce BSSD'den bahsedeyim. Burası Beymen, Boyner, Boyner Evde, NetWork, Divarese, Hugo Boss, Max Mara, Marina Rinaldi, Furla ve Beymen tarafından ithal edilen daha birçok ünlü markanın ürünlerini indirimli fiyatlara alabileceğiniz bir yer. Ama tabi burada "Yaşasın abiye ürünlerde %50 indirim varmış!" diye ilgili standa koşup, 12,000 TL'cik fiyatı olan bir elbisenin 6,000'e düştüğünü görüp, %50 indirime hakkıyla sevinemediğiniz durumlar da olabiliyor. (Herhalde hayatım boyunca bir elbise için 6,000 TL vermem diye düşünüyorum. Hayatım boyunca giyeceğim bir elbise olsa bile düşünürdüm hatta! :) ) Elbette, müşteri kitleleri olmadığım için onları suçlayacak değilim. Ayrıca çok mantıklı indirimler yakalamanın da mümkün olduğunu söyleyeyim. Özellikle ayın son günü (ya da bazen son hafta sonunda)... çünkü bu dönemlerde yüzde 50 üzerinden yüzde 50 indirim oluyor ve bu hafta sonu olduğu gibi buna yüzde 20'lik de bir Turkcell indirimi eklenince 1,300 TL'lik bir Hugo Boss takımı 300 TL gibi makul bir fiyata alabiliyorsunuz. Biz alabildik mi? Hayır! Çünkü seçenekler çok sınırlı. Örneğin İso'cumun bedeninde yalnızca dört takım vardı ve aradığı renklerden uzak takımlardı. Ben spor ayakkabılara baktım, ama kendi ayak numarama göre bir ayakkabı bulamadım, ama bilgi vermek amacıyla Adidas spor ayakkabıların 75 TL civarında olduğunu söyleyeyim. Beymen erkek gömlekler 60 TL ve Network/Fabrika gibi markaların gömlekleri ise 40 TL civarında. Yine beni çok ilgilendirmemesine rağmen kadınlar arasında ilgilenenler olabileceğini bildiğim için söylüyorum: bir tasarımcının orijinal fiyatı 1,000 TL olan bir ayakkabı modelini 250'ye alabilirsiniz. Yakınlarda oturuyorsanız gitmeye görmeye değer bir yer olabilir. Şahsen ben spor ürünler ve Boyner Evde reyonları için arada bir dolanmaya giderim diye düşünüyorum. Aşağıda mağazadan bir görüntüyü bulabilirsiniz: (Resmi ntvmsnbc.com'dan aldım)

Neyse, buradan elimiz boş çıkıp, dönüş yolunda Real'e girdik. Yürüyerek geldiğimiz için amacımız sadece keşif gezisi yapmaktı, ama dayanamayıp bir şeyler aldık. Buradaki Real'in genişliği, son derece bol ürün çeşidi, inanılmaz albenili sebze-meyve, ekmek, balık, peynir ve et reyonları, güleryüzlü ve ilgili çalışanlarıyla bir numara bir market olduğunu söyleyebilirim. Biz bayıldığımız bir şarabı çok uygun bir fiyata görünce birkaç şişe almaya karar verdik. Hatta ben hızımı alamayıp Pazar günü yine gidip birkaç şişe daha stokladım. 30 Ağustos olduğu için market içinde çalan Kenan Doğulu'dan "Dağ başını duman almış" marşı eşliğinde alışverişimi yapıp eve döndüm. Hafta sonu yapacağınız büyük alışverişleriniz için burayı kesinlikle öneririm. Bizim için yakınlık açısından avantaj Migros'ta olmasına rağmen Real, Migros'un yerini alabilir gibi görünüyor. Hatta o balık reyonuyla bu aralar pek keyifsiz olan Balık Pazarı'nın da yerini alabilir!

Önceki Cumartesi de her yerde "Viaport 1. yaş gününü kutluyor!" ilanlarını görüp, İso'cumu oraya gitmeye ikna etmiştim. Hatta Ongun ve Dido'yu da alıp, düştük Kurtköy yollarına. O kadar outlet fanatiği modumdaydım ki ellerimiz kollarımız dolu, bir sürü ucuz ve güzel şey bulacağımız ümidiyle sabırsızlanarak oraya gittim. Hatta gece 12'ye kadar açık olduğunu öğrenince bir sevinç çığlığı bile attım! (Resmi buradan aldım)

Nereden bilebilirdim boşa çığlık attığımı! Evet, koskocaman bir alışveriş merkezi, açık havada dolaşmak çok keyifli, mini lunaparkı var, birçok marka var, ama malesef bir outlet'ten en büyük beklentinizi burada bulamıyorsunuz: ucuz ürünler! Yani her yerde olan sezon sonu indirimleri burada da var. Ama Metrocity yerine Viaport'a gitmek için bir neden olmalı diye düşünüyorum. Viaport'u gezerken oraya kadar boşa gitmiş olduğumuzu fark ettim. Arada bir gördüğümüz gerçekten ucuz ürünler de herhalde 10 yıl öncesinin modasını yansıtan, ucube ürünlerdi. Hiç bayılmadım! Büyük ihtimalle bir daha da gitmem diye düşünüyorum. "Neyse, Köfteci Ramiz'i denemiş olduk" diye içimi rahatlatabilmek isterdim ama onun için de Kurtköy'e gitmeme gerek yoktu galiba. Zira artık adım başı Köfteci Ramiz görmek mümkün! Bizim için o Cumartesi Viaport'a gitmenin en keyifli yanı, dönüşte Ongun ve Dido'nun keyifli balkonunda geçirdiğimiz saatler oldu. Kısacası, merak ediyorsanız gidin ve görün, ama "orada bir outlet var uzakta" diye düşünmeyin. Orada bir outlet yok! Sıradan, ama geniş bir alana yayılmış bir AVM var. Bilginize...

3 yorum:

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

İmge selam :)
BSSD Umay'ın evine çok yakın olduğu için 3-4 ay önce gitmiştik ve doğru dürüst hiçbir şey bulamadan çıkmıştık, 75 TL'lik Adidas'laın hepsi satılmayan modeller olan 1-2 modelin de kesinlikle numarası yok :(

Onun dışında Viaport'un hayalkırıklığı olduğunu ben de duydum artık firmalar Outleti normal mağaza gibi kullanıyor bence. Zaten düzgün ürünleri kesinlikle indirmiyorlar ve hemen önceki sezonda da yer almasına rağmen yeni sezon etiketi koyuyorlar. Bu durumdan rahatsızım ama yapacak bir şey yok gibi.

Imge dedi ki...

Ata,

O zaman bu durumda BSSD'ye ara sıra uğramama bile gerek olmadığını anlıyorum. Doğru mu? :)

Viaport ise kesinlikle tam bir hayal kırıklığı!

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

Doğrudur :) Ulusoy'un Susurluk'ta dev bir outlet tesisi var inan orada bile hiçbir şey yok :)