Minnesota Pizza & Grill

Yaz bitti, artık herkes buralarda, dolayısıyla sosyalleşme mevsimi açıldı. Ben de geçen hafta kendi sosyalleşme sezonumu açtım. Uzun zamandır görüşmediğim arkadaşlarımla birer birer buluşma programı ayarlıyorum.

İşte o buluşmalardan birini de geçen hafta Cuma günü İş Kuleleri'nde gerçekleştirdik. Yine bir öğle yemeği buluşmasında Beyza'nın önerisine uyarak Minnesota'ya oturduk. Pizzalarının ve salatalarının çok güzel olduğunu duyduğum Minnesota'da et ve tavuk ağırlıklı tabaklar da bulabiliyorsunuz. Ayrıca menülerinde Taps birası olduğunu da belirteyim. İkimiz de çok açtık ve bölüşmek üzere bir Minnesota pizza ve bir de ızgara hellimli ve közlenmiş biberli salata söyledik.

Porsiyonlar inanılmaz doyurucuydu. O kadar aç olmamıza rağmen iki kişi bu iki tabağı bitiremedik. Fiyatlar da o porsiyonlara ve lezzete göre son derece normaldi. Webde görsel araştırması yaparken bu güzel restoranın sahiplerinin Elif Dağdeviren ve kocası olduğunu öğrendim. Ama galiba uğraştıkları onca iş arasında bu restoranın tanıtımını yapmak yok! Çünkü restoranın resimlerini ya da bir web sayfasını bulmak mümkün değil. Bilsem kendi işimi kendim halleder, gittiğimde bir kartlarını alır, fotoğraflarını da çekerdim, ama ne yazık ki karşınızda elim boş kalakaldım. Resimsiz yemek yazısı yayınlamak da içimden gelmediği için sizi aşağıda pizza hakkında söylenmiş özlü söz ile baş başa bırakıyorum. :)Minnesota'ya gitmek isteyenler için adres ve telefon bilgileri aşağıdadır:

Adres : İş Kuleleri Kule Çarşı No:17
Telefon : 0-212-284 45 27

Size afiyet olsun!

Bense buradan çıkıp Ezgi'yle buluşma noktamıza gidiyorum. Barbaros Bulvarı'ndaki Starbucks'ın üst katındaki klimalı salondaki koltuklarımıza gömülüp, görüşemediğimiz birkaç ay boyunca hayatımızda olup biten değişiklikler hakkında konuşacağız. Bu kez Ezgi'nin anlatacaklarının çok daha fazla olacağını hissediyorum nedense... :)

3 yorum:

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

İmge selam demek bizim o taraflara geldin :) 1.5 sene İşbankası'nda proje yaptığım için Minnesota'da bol bol yeme şansım oldu. Pizzaların güzel olduğunu herkes kabul eder tabii. Ama buranın çok önemli bir problemi var, servisi çok kötüdür ve işletme zihniyeti de bir o kadar kötüdür. 100 TL'lik bir hesapta size çay ikram etmezler ve onun parasını da eklemeyi tercih ederler. Ayrıca servisi de çok yavaş ne yazık ki, İş Kule'de fazla yer olmadığı için şansları gidiyor ama başka bir yerde bu zihniyetle tutunmaları zor.

Imge dedi ki...

Ata,

Biz servis anlamında herhangi bir terslik yaşamadık, ama dediğin doğru da olabilir, çünkü diğer yerlere göre nispeten daha boştu. İşletme zihniyetinin kötülüğü de tanıtım konusundaki eksikliklerinden de anlaşılıyor zaten! Ama pizzaları gerçekten süperdi..

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

Evet özellikle kurutulmuş domatesli Minnesota Pizza'sı çok güzel.