Akrepler Buluşması !! :)

Babam hafta başında süper bir sürpriz yapmaya karar verip beni aradı. Cumartesi doğum günü olan anneme İstanbul'da hafta sonu toplantı var diyip, buraya getirecekti. Uçak biletlerini ve oteli ben ayarlıyorum, İstanbul'da gideceğimiz yerleri ayarlamayı da size bırakıyorum dedikten sonra Ongun ve Dido'yla uzun fikir teatilerine girildi. En sonunda hafta sonu planı yapılmıştı.

Cuma akşamı saat 17:00 gibi otele yerleşen misafirlerimizi o akşam Dubb'a götürdük. Daha önce de yazdığım gibi zaten bayıldığımız bu Hint restoranında her şey yine muhteşemdi. Üstüne de hazmettirici olarak Tophane'deki Ali Baba 'ya gittik. Çaylar, nargile, sohbet derken saat gecenin 1'i olmuştu. Bizimkileri otele bırakıp eve döndük. Annem artık o akşam itibariyle şoku atmıştı. Babam da hepimizden feci puan toplamıştı. :)


Ertesi gün öğlene doğru Beşiktaş İskelesi'nde buluşup doğum günü çocuğunun isteği üzerine Emirgan'daki Mehtap Cafe'ye gidildi. Burası en annemin favori mekanlarından biridir. Yazdan kalma muhteşem bir günde orada çaylarımızı (çorbalarımızı ve ayranlarımızı! :) ) içtik ve sonra biraz sahil yürüyüşü yaptıktan sonra kendimizi Ortaköy'e attık. Saat 16:00 ile 18:00 arasında da Ortaköy'de soğuk biralarımızı içerek o günkü harman menümüze bir renk daha eklemiş olduk!

Daha sonra akşam için hazırlanmak üzere ayrıldık. Oh, ne keyifliymiş ya böyle! Eve gel, giyin kuşan, çık, gez, dolaş, eve gel, başka bir giyin, çık, içmeye git, eve gel, uyu, uyan, giyin, çık, kahvaltıya git... Süper bir kısır döngü! Keşke her kısır döngü böyle olsa. :)

Neyse, akşam Beyoğlu'ndayız: 1992'den beri hizmet veren Kallavi'de. Beyoğlu meyhaneleri arasında en sevdiklerimden biri olan Kallavi'nin yeni yerine ilk kez gidiyoruz. Yemeklerinden, fasılından şüphemiz yok, ama yeni yerini merak ediyoruz doğrusu! Bence Kallavi sokaktaki karşılıklı iki yerden sonra AFM Fitaş'ın arka sokağındaki tek mekan çok daha keyifli olmuş. Yemekler ve mezeler yine çok lezzetli, ortamı ve müziği nezih, duvarında Atatürk'ümüzün rakı sofrasındaki resmi, ilgili garsonları ve eğlencesiyle kesinlikle doğru seçimi yaptığımıza karar verdik. Siz de Nevizade ya da artık neredeyse o kadar kalabalık olan Asmalımescit'ten bunalıyorsanız, Kallavi'nin ortamını deneyebilirsiniz. Ama bizim bu hafta sonu eğlendiğimiz kadar eğlenebilir misiniz bilmem? Galiba bu keyfin nedeni ailemizin Akrepleriydi. Annemin doğum günü bahanesiyle aslında Ongun, İso ve Dido'nun doğumgünleri için de bir ön kutlama yapmış olduk. Çok güldük, çok eğlendik, unutulmayacak bir hafta sonu geçirdik. Gerçi bir küçük rakıdan sonra ben gecenin son yarım saatlik kısmını unutmuşum ama olsun, pişman değilim! :) (Kallavi'den yer ayırtmak için : 0-212- 245 12 13.)

Pazar günü annemle babamı otelden alıp Ongun ve Dido'nun evine gittik. Burada da akrepler için pasta ve hediye faslı gerçekleştirildi. Çaylar, kahveler, pastalar, börekler ve üstüne de Tabu oynayarak tam bir evde Pazar sefası yaptık.

Bu keyifli haftasonunun fikir babası olan babama yıldızlı aferin ve kocaman bir teşekkür gönderiyorum. Ailemizin akreplerinin doğum günlerini buradan bir kez daha kutluyorum. Kallavi'ye, Dubb'a, Mehtap'a ve İstanbul'un havasına öpücüklerimi yolluyorum; onlar da keyfimize keyif kattılar. Şu an uçmakta olan annem ve babamdan sık sık böyle güzel sürprizler beklediğimizi belirtmeme gerek yok herhalde. Yarın yeniden bilgisayar başına, çevirime dönmek pek zor olacak, ama ne yapalım artık. Tek zorluğumuz bu olsun değil mi?

9 yorum:

nymphea dedi ki...

Tüm akreplerin ve annenin doğum günü kutlu olsun.. Babana da kocaman bir alkış:))

Bu arada annene ne kadar da benziyorsun:P

Ata İsmet Özçelik dedi ki...

Nilüferle aynı şeyi yazmaya girdim ben de :) Annenin kopyasısın gerçekten, en kötü gününüz böyle olsun..

Zeugma dedi ki...

Aaaa !!!
Ne güzel ne hoş..
Hepsinin doğum günü ayrı ayrı kutlu olsun.
Nice senelere..
Ben de bir akrebim :))
sevgilerimle..

Imge dedi ki...

Nymphea,

Babam durdu durdu, bir hareketiyle olayı bitirdi valla!! Haftasonunun bütün puanları ona gitti :)) Anneme de benzetirler beni ama genellikle karışım olduğumu söylerler.. Ama herhalde genel hava konusunda anneme daha yakınım..

Ata,

Çok teşekkürler, gerçekten keyifli bir gündü.. Demek o kadar benziyorum anneme..:)

Zeugma,

Çok teşekkürler.. Senin de doğumgünün yakın olmalı.. Şimdiden kutluyorum. Nice mutlu ve sağlıklı yaşlar geçirmen dileğiyle..:)

asumi dedi ki...

doğum günün kutlu olsun.sağlık ve huzur dolu ömür dilerim

Güngör Ekinci dedi ki...

Akreplerinizin yeni yaşlarını kutluyor sağlık ve mutluluk diliyorum.
Sevgiler.

Imge dedi ki...

Asumi,

Benim doğum günüme daha çok var, ama yine de teşekkürler..:)

Güngör Ekinci,

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.. Sevgiler..

mutfakfaresi dedi ki...

e söyledim ya pek romantik adam baban. inşallah o yaşa geldiğinde Mehmet de öyle kalır. kalmazsa feyzalsın diye blogunu okutacağım vallahi :o) geçmiş doğum günü kutlamanız tekrar kutlu olsun şekercim.

Imge dedi ki...

Mutfak Faresi,

Romantiklik açıcından babamı feyz almak iyi bir şey mi emin değilim. 57 senede bir ilkti bu süpriz. O yüzden Mehmet'i olduğu gibi kendi haline bırakman daha sağlıklı olacaktır sanki..:))

Teşekkürler tekrardan.. Çok öptüm..