Neşeli Tabaklar :)

20 yıldır Türkiye’nin en önemli sanat yönetmenlerinden biri olan Sırma Bradley'nin sofralara neşe getiren tasarımlarına göz atmak ister misiniz? Bu haftaya gülümseyerek başlamak için ilk yazımda İngilizlerin ünlü aşçısı Jamie Oliver’ın ablası denilen ve yaptığı programlarla sanat ve tasarım tecrübesini sofralara aktaran Sırma Bradley'ye yer vermek istedim.

Önce Showmax kanalında sonra da “Her şey için Berna Laçin” programında her gün 4er dakikalık bölümleriyle ekranlarda görünen "Neşeli Tabaklar" ile tanışmam ODTÜ'lü bir arkadaşım sayesinde oldu. Açıkçası ben sabah kahvaltısında simiti aşağıdaki gibi servis etmek için uğraşır mıyım bilmiyorum ama Sırma Hanım'ın kendi evindeki doğal bahçesinde çektiği programlar sayesinde mutfak meraklılarının hoşlarına gidebilecek sunum alternatifleri bulabileceklerini düşünüyorum.

İşte size birkaç örnek:


Bu arada Duvara Karşı, Yaşamın Kıyısında ve Gönül Yarası gibi filmlerin sanat tasarımlarını üstlenen Sırma Bradley'nin sanat yönetmenliğini yakında Yavuz Turgul’un çektiği başrollerde Şener Şen ve Cem Yılmaz'ın oynadığı “Av Mevsimi”nde de görecekmişiz.

Hayatımıza tat ve neşe katan böyle yaratıcı insanların katlanarak çoğalması dileğiyle hepimize güzel bir hafta diliyorum.

4 yorum:

STİL SAHİBİ BAYANLAR dedi ki...

çok güzel görünüyorlar ben de bugün ilk defa denk geldim yapanın ellerine sağlık

Imge dedi ki...

Stil Sahibi Bayanlar,

Mutfakta bu kadar uğraşmak hiç bana göre olmasa da gerçekten çok yaratıcı ve hoş görünüyorlar..

NiLaY dedi ki...

bence de çok yaratıcılar aslında birgün ayrılıp denenebilir benim ufaklı eminim çok sevecektir :) teşekkürler canım..

Imge dedi ki...

Nilay,

Rica ederim, ne demek.. Evinde ufaklıklar olanlar için kesinlikle çok uygun bu tabaklar..:)
Sevgiler..