Londra Alışveriş Turu (3)

Alışverişle ilgili ana durakları anlattığım ilk iki yazının ardından bir de bunu yazmazsam eksik kalacak diye düşündüm. Örneğin, Leicester Square'de yer alan M&M mağazasını gezmenizi kesinlikle öneririm. Dört katlı bu rengarenk mağazanın içinde kendinizi kaybedebilir ve kendinize ya da hediyelik olarak pek çok şey bulabilirsiniz. Hiçbir şey bulamazsanız bile rengarenk M&M karakterleriyle takılabilir ve bir poşete renkli M&M toplarından doldurarak gün içinde ağzınızı tatlandırmak üzere çantanıza atabilirsiniz. Daha fazla detay ve resim için Kolyekolik'in bloguna da buyrun.


Kitap ve müzik marketler açısından da bir cennet burası. Örneğin, İso'cum Oxford Circus'taki çok katlı HMV'de saatlerce  gezebilecek bir potansiyele sahiptir. Ama gezilmeyecek gibi de değil doğrusu. Müzik, film, oyun ne ararsanız var. Pek çok yerde karşınıza çıkacak Waterstones adlı kitapçı da ayrı bir dünya. Sırf gezi kitaplarından oluşan kocaman bir bölümü var. Bu kadar çeşidi kolay kolay hiçbir yerde bulamazsınız. O yüzden almak istediğiniz CD, DVD ve kitapların listesini yaparak gidin derim Londra'ya. (Görseller Goggle'dan)


Müzelerin dükkanlarına girmeyi sakın unutmayın. Müzelere girmiyorsanız bile dükkanlarını gezebilirsiniz. İnanılmaz zengin kitap çeşitleri, çok zevkli kişisel ve ev aksesuarları, kırtasiye ürünleri, magnetler, çocuklar için oyunlar ve benzeri birçok ürünle dolu olan bu dükkanlardan pek çok şey alabilirsiniz. Almasanız bile sadece gezmek için de uğrayabilirsiniz, çünkü içerisi çok keyifli.

Yetişkin okurlarıma not: Oxford Street üzerindeki Harmony mağazası ilginizi çekebilir. Vitrinindeki yazıdan da anlayacağınız üzere burası yetişkinlere yönelik oyuncakların (!) bulunabileceği ilginç bir mağaza. Sevgilinizle birlikte gezebilir ya da ona sürpriz olarak bir şeyler alabilirsiniz. Vitrinde ne yazdığına gelince: "Eğer aşkın gözü körse, neden iç çamaşırları bu kadar popüler?" Pek de haksız sayılmazlar sanki, ne dersiniz? :)


Bir de alışveriş turuna çıktığınızda indirim tabelalarına dikkat edin. Aralarında aşağıdaki gibi ilginizi çekenler olabilir. Ne kadar düşünceli bir mağaza görüyor musunuz? Yüzde 15 öğrenci indirimi ile öğrencilerin harçlıklarıyla daha fazla bira alabilmelerine olanak tanıyor. Nerede bizde böyle düşünceli mağazalar değil mi? :)


Oradan buradan alışveriş notlarıyla birlikte Londra'da alışveriş yazılarının sonuna geldim. Sırada gezi yazılarının en çok ilgi çeken yazılardan biri var. Yarın saat tam 10:00'da yeme içme notları ile karşınızda olacağım. Sizleri de bekliyorum, ona göre. :)

Hiç yorum yok: