Hepinizi Seviyorum Canlarım! :)

Kalkan tatilinden bayram tatiline kadar yediğime içtiğime dikkat etmeye karar verdim ve on birinci gün itibariyle yemek ve içmek dışında bir şey düşünemez oldum. :) Sonra da yiyeceklerle ilgili ilk aklıma gelenlerden oluşan bir "Top Ten" listesi hazırladım.
* Kat kat dağılan açma böreklerin tepsiye düşen dış katmanlarının her biri,
* Dünya üzerinde parmak atılması şiddetle önerilen yegane tapılası varlık: Nutella!
* Çekirdek çitler gibi hastalıklı bir şekilde yenebilecek sarımsaklı köfte. 
* Carte d'Or Kurabiye Güzeli kutusunu kaşıklamak (kaşığa eşit miktarda dondurma, damla çikolata ve fındıklı üst süsleme gelmesine dikkat edilecek)
* Biten taze fasulye tenceresinin dibinde, yeşil kabuklarından kaçarak kendilerini yemeğin kalan suyuna atmış olan fasulye tanecikleri,
* Biraz badem ve kaju, biraz kuru üzüm, sonra biraz badem ve kaju, sonra biraz daha kuru üzüm, sonra biraz badem ve kaju, sonra...kısır döngüsüne girmek,
* Çikolatalı Nesfit hazırlarken tabağa koyduğun Nesfit dışında kaçamak hareketlerle çikolatalı tanelerden birkaç tane daha ağzına atmış olmayı -neye ve kime karşı olduğunu bilmeden- kâr saymak,
* Yemek süslemek için rendelediğin parmesan ya da kaşar peynirinden bir tutam yemeğe bir tutam ağzına atmak,
* Buzdolabında duran soğuk bir borcam güllaç ya da pastadan fazla kalori almamak için bir dilim bile yemeyip kendini kandırmak, (ama bu sırada kendine ayırdığın tatlı kaşığıyla kapağı her açışta ağzına attığın lokmalarla gün sonunda üç dilim yemiş olduğunu fark etmek!)
* Soğuduktan sonra bile tencereden ağza atılan ve gün boyu kaç tane yendiği bilinmeyen yaprak sarmaları. (soğuduktan sonra bile tenceresi rahat bırakılmayan bir diğer yemek için bkz: tepsi köftesi!)
On maddeyi ilk aklıma gelenlerle tamamladığım için ıslak kekin ıslak yeri, krema tenceresini parmakla sıyırmak,  haşlanmış bütün tavuğu ellerle parçalayıp iskeletinin üstünde kalan etleri kedi misali sıyırmak, kıymalı patatesi çocukluktaki gibi ezip püre haline getirerek yemek, çaya pötibör bisküvi batırmak gibi pek çok maddeyi liste dışı bıraktım. Bakarsınız yirminci günde çok daha orgazmik bir liste daha hazırlarım. Şimdilik bunlarla idare edelim olur mu? :)

3 yorum:

Turta Tadında Yaşamak dedi ki...

nutella, petibör büskiviyi çaya bandırmak, badem kaju döngüsüne bir de fındık içi eklerim sanırım ben :) bu arada suda kalan taze fasulye taneleri de ayrıca favorimdir.. süpper bi yazı olmuş canım, devamını bekliyorum ;)

Imge dedi ki...

Turta Tadında Yaşamak,

Daha neler neler eklenirdi bu yazıya ama on maddeyle sınırladım kendimi..:) Sevgiler..

aubout vita dedi ki...

Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) irtibat kurulabilir.