Eviniz ve Sizin İçin Öneriler

Yaz aylarıyla ilgili iki ihtiyaç, uzun zamandır yapılacaklar listemde duruyordu. Ama hani vardır ya, evin minicik bir eksiği sürekli atlanır, üşenilir ve uğraşılmaz. Ben de öyle erteleyip duruyordum bunları. Ancak bu yaz bu gidişe bir dur diyerek duruma el attım. Önce sineklik işine el atmak istedim. Biraz araştırma sonucu sineklikcim.com'u buldum ve yaptıkları işten, zamanında ve temiz servislerinden çok memnun kaldım. Evimiz beşinci katta olduğu için çok da gerek olmadığını düşünerek bu zamana kadar ertelemiş olduğuma da pişman oldum doğrusu. Artık içeride ışık açık bilgisayar başında çalışırken rahat çalışabiliyor, akşam şişlenme derdimiz olmadan camlar açık uyuyabiliyor ve evin karşılıklı pencerelerini açarak gönül rahatlığıyla içeride nefis bir esinti yaratabiliyorum. Üstelik panjur gibi açılıp kapanabilir olması ve camlarımı daraltıcı bir etki yapmaması da çok güzel. Arayın, gelip ölçü alsınlar. İki-üç gün içinde de sinekliklerinizi takmaya gelsinler. Memnun kalacaksınız. Tel: 0-532-794 24 94. 


Evle ilgili ikinci isteğim de çamaşırlarımı yazın dışarıda kurutabilmekti. İso'cum her ne kadar bu konuya "ya açılan çamaşırlığı balkona at işte, ne olacak" şeklinde yaklaşsa da benim domestik yanım ağır bastı ve "sakız gibi çamaşırlarımı püfür püfür rüzgarda ve güneşte kurutmak istiyorum işte; hem daha sağlıklıymış" diyerek duruma el koydum. :P İlk siparişim hayal kırıklığıydı, çünkü yeni tip boru şeklindeki balkon demirlerine uygun bir ürün geldi; geldiği gibi de geri gitti. Sonra karşı komşumuzdan bu ürünü ve bizim gibi eski tip balkon demirlerine de uygun olduğunu öğrendim. Hemen arayıp sipariş verdim ve bir gün sonra yolladılar. Takması çok kolay, üstelik fiyatı da çok uygun (20 TL gibi bir şey). İhtiyacınız varsa aklınızda olsun. Pakas çamaşır askılığı işinizi görecektir.  İletişim numaraları burada.


Şimdi bir tek çantalarım için bir dolap içi düzenleyici bulmak kaldı. Onu da en kısa zamanda halledebilmeyi umuyorum. En kötü ihtimalle IKEA dolap içi raflarıyla falan hallederim ama önerilere de açığım. :)

İhtiyaçlar bittiyse keyfi alışveriş önerilerine geçiyorum. Gereklilik ve zorunluluk halleri dışında fazla alışveriş yapmayı sevmeyen biri olarak uzun zamandır belki de dünyanın en gereksiz ürününü aramaktaydım: pasaport kılıfı! :) Şöyle şirin tasarımı olan, seyahatlere çıkarken elimde olduğunda ya da baktığımda beni mutlu eden o mükemmel pasaport kılıfını arıyordum. Blogunu takip ettiğim Grace'in Instagram hesabı sağ olsun, buldum! :) Birbirinden güzel ve eğlenceli tasarım pasaport kılıfları için buraya bir göz atın derim. Hediye olarak da çok güzel bir alternatif bence. E o zaman ne duruyorsunuz: Pick Your World! :)


Hediye demişken TOG'un Soma faciası için düzenledikleri kermesten aklımda kalan nefis bir hediye alternatifinden daha bahsedeyim size. Puro&grappa&çikolata ya da şarap&peynir seven sevgililer için güzel bir hediye olabileceği gibi kurumsal hediye fikri olarak da bence harika. Due Ancore'un Lamami serisi İtalyan lifestyle bıçakları, kitap şeklindeki ekolojik ambalajlarıyla nefis görünmüyor mu?


Bunları Türkiye'de bulabileceğiniz adres ise burası. Şu an web sayfasında üstteki puro makaslı ve grappa kadehli seçenek görünmüyor ama kermeste vardı. O yüzden ilgileniyorsanız arayıp bilgi almanızı öneririm.

Bu kadar öneriden sonra bir de uzak durmanız gereken isimden bahsedeyim: n11.com. Soldakini istersin sağdaki gelir, 7/24 çağrı merkezinde  asla bir insanoğluna ulaşmak mümkün değildir, gönderim yapan firmayla işimi halledeyim dersin o firmada da iş yoktur, falan filan. Neticede 15 TL'lik dolap düzenleyici  için bir haftadan uzun süredir stres yaşamaktayım. Hâlâ da sorun çözülmüş değil. Ama bu da bir deneyim. Kiminle iş yapmayacağımızı da böyle böyle öğreniyoruz, değil mi?


Benden şimdilik bu kadar. Paylaşmak güzeldir! ;)

Hiç yorum yok: