Üç Şehir Bir Kahve

Hem kahve hem sergi hem de Nişantaşı meraklılarının ilgisini çekecek bir sergiye götürüyorum şimdi sizi. Üç Şehir Bir Kahve sergisi 27 Şubat'a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde gezilebilir. 


Bu aralar blogda fazla mesai yaptığım için yazısı az, fotoğrafı bol bir yazı olacak bu kez. O yüzden bırakayım fotoğraflar anlatsın serginin neye benzediğini.


Girişte Türk kahvesi de ikram ettikleri için bu güzel sergiyi burnunuzda kahve kokusu ve damağınızda kahvenin tadı eşliğinde gezeceksiniz. Alın size gitmek için güzel bir neden daha. ;) Mesela ben tam da Türk kahvemi içerken Viyana kafelerinden fotoğraflara bakıyormuşum. 


Peki ya Kahire kahvelerinde durum nasılmış, ona da bakalım mı? Kahveyi ilk bulan kişinin Ahmed bin Alavi Ba Cahdab olduğunu söyleniyor. Ve hayatının son yıllarında sadece kahve ile yaşayan bu adamın "Vücudunda bir parça kahve ile ölen insan cehenneme gitmez" dediği söyleniyor. 


Bizden kahve manzaralarına bakınca tanıdık görüntüler yakalayacaksınız. Geleneksel Türk kahvelerimiz ve vapur sefamız dışında üçüncü dalga kahveleri ve modern kafeleri de iyi biliriz biz. MOC ve Karabatak'ı gördünüz değil mi? 


Son olarak bir de tiryaki kahvesini nasıl içermiş ona bakalım. Ooo, tiryakiler biraz huysuz mu oluyorlar ne? Kahve sinir mi yapıyor yoksa? ;)


Bence yediden yetmişe, sanat severlerden "sergi ne ola ki" diyenlere kadar herkesin hoşuna gidecek bir şeyler oluyor Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde. O zaman siz de bu kez #gününkahvesi'ni orada içsenize. ;)

İyi hafta sonları!

Hiç yorum yok: