Yoldan Çıkan Oyun

Haftaya her Pazartesi Zorlu PSM'de sahne alan ve size Pazartesi sendromunu unutturabilecek kadar keyifli bir oyunla başlayayım dedim. Talimhane Tiyatrosu'nun Yoldan Çıkan Oyun adlı komedi oyunu gerçekten çok keyifli. Her şeye kolay gülemeyen ve gamlı baykuş temalı oyunları daha çok seven bir çift olarak biz bu oyuna bayıldık. Çok güldük, çok keyifle izledik. Güzel bir komedi izlemek isteyen herkese öneririz. 


Açıkçası oyuncuları sayesinde bu kadar popüler olduğunu, çok da güzel olmayabileceğini düşünüyordum giderken. Hani Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan ve Öner Erkan'ı bir arada görünce Yalan Dünya kontenjanından ne yapsalar izletirler diye düşünmüştüm. Ah bu önyargıların gözü kör olsun, dostum! 2014 yılında Londra'da West End Duchess Theatre'da gala yapan ve 2015 yılı Oliver Ödülleri'nde "en iyi komedi" ödülünü alan bu oyunu -sanırım- Nisan sonuna kadar her Pazartesi akşamı Zorlu PSM'nin Drama Sahnesi'nde izleyebileceksiniz. Biletler için buraya tık tık

Oyunun kısaca konusu şöyle: öncelikle oyun içinde oyun var! Yani oyunda amatör bir tiyatro grubunun sergilemeye çalıştığı Malikanede Cinayet adlı bir tiyatro oyunu var. İşte yoldan çıkan da tam olarak bu oyun zaten. O kadar ki sahne ışığından dekoruna, rejisinden oyuncusuna kadar oyunda her şey yoldan çıkmış durumda. ;) Tabi oyuncular seyirciye bunu çaktırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Yeri geliyor bambaşka bir Florence'la karşılaşıyoruz mesela... Ya da şamdanları şömine niyetine tutan bir çift el oluyor bazen... Winston'un kendisi olmasa da tasması atlayabiliyor ya da... Asansör bozulursa üst kata tırmanılabilir pekala... Not defteri yerine bardak, anahtarlık yerine kalem kullanmanın nesi var, değil mi? İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ve çok güleceksiniz. 

Talimhane Tiyatrosu ve tüm oyunculara kocaman tebrikler. Yukarıda bahsettiğim oyuncular dışında hepsine, ama özellikle de müfettiş rolündeki Gökçen Gökçebağ ve çakma Florence Defne Koldaş'a ayrıca bayıldım bu arada.

Tiyatro, şiir, film, kitap iyi gelir bünyeye; siz bana kulak verin ve onlarsız kalmayın.;)

İyi haftalar!

Hiç yorum yok: