Essporto

Blogumda haftada üç gün uğradığım spor merkezimden bahsetmezsem olmaz..

Öncelikle kendimle ilgili kısa bir ön bilgi vereyim.. Essporto'yla tanışana kadar, yani 27 yaşıma kadar hiçbir zaman düzenli spor yapmamış biriydim.. Tabi lise yıllarında rejim furyalarım sırasında öğlenleri altınbaşak ve yoğurt yerken step kurslarına yazıldığım ve en fazla bir iki kez devamlılık (!) göstermişliğim vardı.. Bir de yazları yazlıkta 3 ay geçirdiğim dönemlerde sabah veya akşam havuz boşaldığında kendime 20 tur ya da 30 tur yüzmek gibi hedefler koyup yüzmem vardı.. Yürüyüşe de bayılırım, ama dediğim gibi bunların hiçbirini düzenli yapmıyordum.. O yüzden de bir spor merkezine üye olmak kafamda soru işaretiydi.. Yani ya maymun iştahlılığım tutar da birkaç kez gittikten sonra gitmezsem diye düşünmüyor değildim hani..

Ama hiç de öyle olmadı.. Essporto açıldığından beri (2005 Haziran) düzenli olarak spora gidebiliyorum.. Yani benim düzenim haftada üç demek oluyor.. Essporto’nun kesinlikle sporu sağlık için yapılması gereken bir zorunluluktan çıkarıp, sizin için bir zevk haline getirebilecek bir yer olduğunu düşünüyorum.

Bir kere çok merkezi bir yerde, Metrocity'nin içinde yer alıyor.. Son derece temiz, ferah, gün ışığının içeri girebildiği aydınlık bir fitness alanı var.. Bir dolu değişik stüdyo dersleri mevcut.. (Gerçi sen bunların hangisini yapıyorsun derseniz, üyeliğim başladığından beri sadece Tae-Bo'ya takılıp kalmış durumdayım..N'apayım ama, çok zevkli bir ders!!) Ars Corpore, Bosu, Latin Dansları, Spinning, Aqua-Gym, vs vs gibi birçok ders var..

Jakuzi, buhar banyosu, Türk hamamı ve sauna gibi sefa birimleri (!) de var tabi ki.. Ayrıca havuzu ve açık alanları da süper.. Basketbol, tenis, voleybol ve mini futbol sahaları, koşu parkuru mevcut.. Ve benim için en önemli bölüme geliyoruz: Çim alanların üzerinde güneşlenme! İstanbul'un göbeğinde plazalara ve iş merkezlerine karşı güneşlenebiliyorsunuz yani! Yazın gelmesini iple çekiyorum o yüzden, çünkü tam bir tatil köyü havası oluyor o zaman.

Bunun dışında içinde restoranı, mini bir mağazası, solaryumu (bu bölüm beni ilgilendirmiyor, çünkü bronzlaştım mı 6 ay falan koruyabiliyorum o rengimi, geri kalan birkaç ayda da idare ediyoruz işte..:) ) ve kuaförü (bu bölüm de beni ilgilendirmiyor, çünkü senede bir kez saç kestirmek, iki üç kez de fön çektirmek dışında kuaföre gitmekten nefret ederim) de bulunuyor..

Kısacası iki senedir üyesi olduğum Essporto'nun spora başlamak isteyenler için doğru bir seçim olacağına eminim.. Daha fazla bilgi almak isteyenler www.essporto.com sitesine tıklayıp resimlerini de görebilirler.. Ayrıca Metrocity’nin ikinci katında, Boyner mağazasının önünde sürekli bulunan standlarından da bilgi alabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam dileğiyle..

Hiç yorum yok: