Mısır Apt. Kat 4. DOT

Hayır hayır!! Başlıkta gizli bir mesaj ya da şifre falan vermiyorum..

Beyoğlu'ndaki meşhur Mısır Apartmanını bilirsiniz.. Hani şu en üst katında muhteşem bir mekan olan 360'ın bulunduğu apartman.. Onun 4. katında ne olduğunu bilenler azdır diye düşünüyorum.. Evet, bilmeyenler için söylelyeyim orada DOT var! Yani bir oda tiyatrosu.. Ama kelimenin tam anlamıyla bir oda tiyatrosu.. Yani evinizin salonu gibi büyükçe bir odayı düşünün, siz koltuğunuza oturuyorsunuz, oyuncular da orta sehpanızın, hadi bilemediniz televizyonunuzun durduğu yerde oynuyorlar..

Oynayan oyunlar ise son derece ilginç.. Zaten genellikle biletlerin üzerinde yazan "sert içerik", "yetişkinler için" gibi ibarelerden de bunu anlayabiliyorsunuz.. Ama öylesine yakın mesafeden bu oyunları izlemek çok daha etkili oluyor..

Oyun programını www.go-dot.org sitesinden takip edebilirsiniz..

İzlediğim ve bayıldığım oyunlardan ikisi ise Sansürcü ve Böcek.. Sansürcü'de Uğur Polat oynuyor ve her zamanki gibi çok başarılı.. Böcek'te ise hastalıklı aşk, paranoya, komplo teorileri ne ararsanız var.. Alper Kul'un performansına bayıldım.. Ayrıca dikkat edin, üzerinize kan sıçrayabilir! :)

Hiç yorum yok: