Litera Restaurant

Mutfak Faresi'nin son yazılarından birinde okuyunca özlediğimi fark ettim. Kocamı da harekete geçirdim (ve çıkışta Balans'ta bira içeceğiz diyerek gaza getirdim) ve bu Cuma akşamı Litera'ya yemeğe gittik.

Teras sezonu kesinlikle açılmış arkadaşlar. Muhteşem bir manzara, masanızda üşümeden oturabileceğiniz güzel bir bahar akşamı, harika yemekler ve bir şişe şarap eşliğinde çok güzel bir Litera akşamı geçirdik. Saat 20:30 civarı gittik, siparişimizi verdik ve şarabımız geldiğinde çekilen resmin aydınlığına dikkatinizi çekiyorum. Ayrıca size on puanlık bir soru soruyorum: Cam kenarındaki masada oturan ünlü yazarımız kimdir? :)


Litera hakkında daha fazla ilgili için web sitesine bakabilirsiniz. Ana yemek olarak da Bonfile Şövalye'yi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu arada eğer masanıza bakan garson Nihat Bey ise şanslı gününüzdesiniz demektir. O kadar kalabalığa rağmen boşalan tabağımızı ya da kadehimizi anında fark edip, ilgisini ve güleryüzünü eksik etmeyen süper bir servis elemanıydı. Eşimin tabağında kalan yiyemediği sosisleri ertesi gün misafir olarak bize gelecek olan Rocco'cum için paket yapmasını rica ettik. Getirdiği paketin şirinliğine bakar mısınız? :)

Olumlu eleştiriler, duyanı olduğu kadar yapanı da mutlu ediyorlar. Ben de olumlu eleştirilerimi masalara bıraktıkları formlara yazdığım gibi buraya da bir kez daha yazmak istedim.

Litera'dan mutlu ayrılacağınızı garanti ederim!

4 yorum:

zeynep dedi ki...

Hilmi Yavuz desem ???

İmge Tan dedi ki...

bilemediniz, ama galiba yanlış tarafa baktınız.. :) denize en yakın masa, sağdaki sakallı yazarımız?

zeynep dedi ki...

tamam... ahmet hakan?
karşısındaki beyaz saçlıyı hilmi yavuz sanmıştım...

İmge Tan dedi ki...

"ahmet" ismi ile yaklaştınız ama soyadı tutmadı maalesef..:) doğru yanıt "ahmet ümit" olacaktı. bu arada karşısındaki kişiyi çıkarırsanız çok mutlu olacağız, çünkü biz de çok denedik, ama olmadı..:)