O... Çocukları

Başrollerini Demet Akbağ ve Özgü Namal'ın oynadığı, Altan Erkekli, Sarp Apak ve İpek Tuzcuoğlu'nun da rol aldığı bu güzel filmi, galasının yapıldığı Astoria AVM'deki Cinebonus'ta izledik.
Böylelikle Astoria'yı da görmüş oldum. Açıkçası alışveriş merkezlerinin hiçbirini özellikli bulmam ("sonuçta hepsi alışveriş merkezi işte diye" düşünürüm). Ama Astoria'ya tuhaf bir şekilde kanım kaynadı. Fish Point var, Kitchenette var, eee Cinebonus'umuz da orada olduğuna göre artık sinema için Kanyon ile dönüşümlü olarak gidilebilecek bir yer diye düşündük.

Astoria'daki yemek mekanlarının ve kafelerin hepsinin geniş alanlara yayılmış, aydınlık ve ferah mekanlar olmaları çok hoşuma gitti. Cumartesi akşamı gitmemize rağmen kalabalık değildi. (hem hava güzeldi, hem de çok yeni bir yer olduğu için galiba...) Buradaki Kitchenette'e bayıldım. Kışın da içeriye güneş vuran, sıcacık ve aydınlık bir yer olur diye düşünüyorum.

O... Çocukları'nı da çok keyifle izledik. Özgü Namal'a ve Demet Akbağ'a her zamanki gibi bayıldık. Yalnızca sonu "iyiler kazansın tarzı bir mutlu son ile kapanışı yapıverelim" diye düşünülerek, biraz aceleye getirilmiş gibi geldi bana... Bu arada Beyaz Şov'un ufacık bir kısmını yakalayabilmiş ve Özgü Namal'ın Sarp Apak'la birlikte çektiği şu çok konuşulan sahne ile ilgili ne kadar sinirlendiğini görmüştüm. Hakikaten de filmi izledikten sonra kendisine bin kere hak veriyorum... Karanlıkta çekilmiş küçücük bir öpüşme sahnesinin, iki saatlik filmin ve saatlerce, günlerce, aylarca harcadıkları emeğin önüne geçmesi çok sinir bozucu olmalı! (Bu arada filmin konusu ve bütünlüğü için gerekiyorsa, aydınlıkta çekilmiş bir sevişme sahnesi de olabilirdi yani!! Hâlâ bunların konuşuluyor olması ne kadar anlamsız, öyle değil mi?)Neyse, sinirlendim bak yine! (Bu arada aşağıdaki resimdeki çay bahçesini kayınvalidem ve kayınpederimin hatırlayacaklarını sanıyorum..:) )
Filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. Bakalım siz ne düşüneceksiniz: "Balıkların suyunu değiştirmeli mi, yoksa değiştirmemeli mi?"

Not: Bu arada resimleri filmin web sitesinden aldım. Merak edenler burayı tıklayıp, daha detaylı inceleme yapabilirler.

1 yorum:

ZAMANDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

Sevgili İmge bugün izledim bende..çok iyi bir senaryo olduğunu düşünüyor böyle bir senaryonun kitabı olsa keşke diye düşündüm..okuması keyifli olur inanılmaz detaylar çıkardı..Demet Akbağ'nın oyunculuğu yine beni yerden yere vurdu..Ama genel olarak tatmin edici bulamadım filmi..daha ziyade tv filmi ya da dizi film gibi geldi..
ama izlenmeli